31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri'ne sayılı günler kala siyasi partilerde aday adaylık süreçleri devam ediyor.

Aday adaylık başvurularının 15 Aralık'ta sona ereceği Milliyetçi Hareket Partisi'nde Rize İl Başkanı İhsan Alkan'ın "Rize'deki tüm ilçe ve beldelerde aday çıkaracağız" açıklamasının ardından başvuru süreci de hızlandı.

mhp 1

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Memleketinden İddialı Aday

2019 yerel seçimlerinde Güneysu'da aday çıkarmayarak AK Parti'ye destek veren MHP, 31 Mart seçimlerine iddialı bir adayla girmeye hazırlanıyor. 30 seneyi aşkın bir süredir Güneysu Belediyesi'nde görev yapan mevcut Yazı İşleri Müdürü Adnan İstif, aday adaylığını açıkladı.

Rize'de Dolmuş Ücretlerine Zam Geldi Rize'de Dolmuş Ücretlerine Zam Geldi

Bugün MHP Genel Merkezi'ne giderek MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşen İstif, aday adaylık başvuru dilekçesini MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz'a verdi. İstif'e MHP Güneysu İlçe Başkanı Ahmet Baş da eşlik etti.

Başvurusunun ardından bir değerlendirmede bulunan İstif, 31 Mart seçimlerinde iddialı olduklarını ifade ederek MHP'nin Güneysu'ya hizmet için hazır olduğunu ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın memleketine yakışır bir kadroya sahip olduklarını aktardı.

İstif'in aday adaylık sürecinden sonra MHP'nin Güneysu'daki resmi adayı olması bekleniyor.

Adnan İstif'in adaylığını ilk kez güncel53.com duyurmuştu.

mhp 2

Editör: Melehat DEMİR