Gediz’de elektrik akımına kapılan 3 büyükbaş hayvan telef oldu Gediz’de elektrik akımına kapılan 3 büyükbaş hayvan telef oldu

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Belediye Zabıta Trafik ekipleri çalışmaları ile Mobil Trafik Eğitim Tır’ı sayesinde çocuklar hem eğlendi hem de bilgilendirildi.

Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan tır içindeki akıllı tahtalı sınıfta önce teorik, daha sonra açık alanda trafik eğitim pistinin minyatürü üzerinde pedallı 4 tekerlekli bisikletler ile 785 ilkokul öğrencisine teorik ve uygulamalı eğitim bilgilendirmesi yapıldı.

Öğrencilere trafik kuralları, yaya geçitleri ve trafik işaretleri gibi konularda uygulamalı eğitim verildi. Öğrenciler, pedallı bisikletlerle trafik simülasyonu yaparak trafik kurallarını öğrenme fırsatı buldu.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı’nın işbirliğiyle düzenlenen eğitimler, Tavşanlı’da trafik bilincinin artırılmasına önemli katkı sağladı. Eğitimin sonunda öğrencilere trafik kurallarının bulunduğu boyama kitabı hediye edildi.

Kaynak: iha