31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri yaklaşırken siyasi partilere aday adaylık için müracaatlar devam ediyor.

Aday adaylık için son başvuruların 15 Aralık'ta biteceği Milliyetçi Hareket Partisi'nde de süreç devam ediyor.

MHP İlçelerde Aday Çıkaracak Mı?

Rize kitaba doyacak Rize kitaba doyacak

2019 yerel seçimlerinde Rize merkez, Güneysu ve Fındıklı'da aday çıkarmayarak AK Parti adaylarına destek veren MHP'nin bu seçimde nasıl bir politika izleyeceği merakla bekleniyor.

MHP Rize İl Başkanı İhsan Alkan, geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasında tüm ilçelerde adaylarının olduğunu ifade etmişti. İhsan Alkan'ın bu açıklamasından sonra gözler MHP'nin adaylarının kim olacağına çevrildi.

MHP'nin Güneysu Adayı Kim Olacak?

2019 yerel seçimlerinde Güneysu'da aday çıkaramayarak AK Parti Belediye Başkan adayı Rıfat Özer'e destek veren MHP'nin 31 Mart seçimlerinde Güneysu'da aday çıkarması bekleniyor.

Adaylık için birçok ismin konuşulduğu MHP'de en çok öne çıkan isim ise Güneysu Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürü Adnan İstif.

30 yılı aşkın süredir Güneysu Belediyesi'nde çalışan ve ilçenin sevilen isimlerinden olan Adnan İstif'in MHP'den adaylığı konuşulurken aday gösterilmesi halinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın memleketi Güneysu'da seçimlerin AK Parti ile MHP arasında kafa kafaya geçeceği ifade ediliyor.

AK Parti'nin Güneysu Belediye Başkan adayının ise mevcut başkan Rıfat Özer olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Editör: Melehat DEMİR