Manisa Eğitim-Bir-Sen 2 Nolu Şube 1. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimde şubenin kurucu başkanı Doç. Dr. Bilal Elbir üyelerin oylarıyla yeniden başkan seçildi.

Eğitim-Bir-Sen Manisa 2 Nolu Şube’nin Manisa Öğretmenevi’nde düzenlenen ilk genel kuruluna Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mesut Öner, Manisa Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı Halil Kallat, Memur-Sen’e bağlı şube başkanları ile çok sayıda delege katıldı.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mesut Öner konuşmasında Eğitim-Bir-Sen’in sendikacılık faaliyetlerine ve elde ettiği kazanımlara dikkat çekti. Öner, konuşmasının sonunda Gazze’de yaşanan katliamı hatırlatarak İsrail ürünlerine boykota devam çağrısında bulundu. Manisa Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen İl Başkanı Halil Kallat ise Manisa’da Eğitim-Bir-Sen’in kuruluşu ve sonrasında gerçekleştirilen faaliyetlerden bahsetti. Kallat da Kudüs şairi Mehmet Akif İnan’ın şiirinden bir dörtlük okuyarak, Filistin halkına desteklerini iletti.

Tatili fırsat bilen Manisalılar Kentpark’a akın etti Tatili fırsat bilen Manisalılar Kentpark’a akın etti

Seçime tek başkan adayı olarak katılan Doç. Dr. Bilal Elbir ve yönetimi üyelerin oylarıyla yeniden göreve seçildi. Manisa Eğitim Bir-Sen 2 Nolu Şube başkanı olan Elbir, teşekkür konuşmasında sendikanın birlik olma yönüne vurgu yaparken, genel kurul katılımcılarının görüşleri alınarak dilek ve temennilerden sonra sona erdi.

Eğitim-Bir-Sen Manisa 2 No’lu Şube’nin yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: "Şube Başkanı Bilal Elbir, Başkan Vekili Adem Çapar, Teşkilatlanmadan sorumlu başkan yardımcısı A. Fatih Gazan, Mali İşlerden sorumlu başkan yardımcısı Cafer Kuru, Basın ve İletişimden sorumlu başkan yardımcısı Gökhan Eyici, Mevzuat ve Toplu Sözleşmeden sorumlu başkan yardımcısı Mustafa Ertam, Eğitim ve Sosyal İşlerden sorumlu başkan yardımcısı İsmail Metin."

Kaynak: iha