Bayburt İl Müftülüğünce 2024 yılında Bayburt’tan kutsal topraklara gidecek hacı adaylarına yönelik ’Hac Hazırlık Seminerleri’ düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı ve seyahat acentelerinin 2024 yılı hac organizasyonuyla il merkezi ve ilçelerden kutsal topraklara gidecek vatandaşlara yönelik Bayburt İl Müftülüğü tarafından Merkez Kaleardı Kur’an Kursunda hacı adaylarına 2 gün boyunca ’Hac Hazırlık Seminerleri’ adı altında hac ibadetiyle alakalı bilgiler verildi.

Açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Bayram Danacı, hacı adaylarına haccın önemini ve mahiyetini anlattı. Müftü Danacı, konuşmasında haccın zor ve meşakkatli bir ibadet olduğunu, haccın sabıra, ahlaka ve şuura dayandığını hatırlattı.

Seminerlerde İl Müftü Yardımcısı Fatma Tuba Altın kadın hacı adaylarına, kadınlara özgü konular ve hac ibadeti hakkında bilgiler verdi.

Hac ve Umre Şube Müdürü Sadi Bayoğlu, sunumlar ve uygulamalı olarak hac yolculuğu hakkında hacı adaylarına hatırlatmalarda bulundu.

Bayburt'ta Engelli Bireyler Temsili Askerlik Yaptı Bayburt'ta Engelli Bireyler Temsili Askerlik Yaptı

İl Sağlık Müdürlüğünce görevlendirilen sağlık memurları tarafından hac ve umre konularında yapılan sunumlar ve eğitimler eşliğinde hacı adaylarına sağlık konularında da bilgi aktarıldı.

Hacı adaylarına ve görevlilere menenjit aşısının uygulanmasıyla program sona erdi.

Kaynak: iha