Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ), Prof. Dr. Selma Yel’in konuşmacı olarak katıldığı “ Müdafaa-i Milli Teşkilatlanmasından TBMM’nin Doğuşuna Uzanan Yol” konulu konferansa ev sahipliği yaptı.

FEF Germiyanoğlu Yakup Bey Konferans Salonu’nda Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma Merkezinde düzenlenen etkinliğe Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selma Yel’in yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Kahraman, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Altay Tayfun Özcan, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Arif Kolay, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Prof. Dr. Semra Yel, Birinci Dünya Savaşı’nın başlangıcındaki siyasi durumun Milli Mücadele’yi nasıl ortaya çıkardığına ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışına kadar uzanan sürecin nasıl şekillendiğine ilişkin bilgileri katılımcılarla paylaştı.

Lösemiyi yendi mücadelesini ve başarı hikayesini arkadaşlarıyla paylaştı Lösemiyi yendi mücadelesini ve başarı hikayesini arkadaşlarıyla paylaştı

Etkinliğin sonunda Prof. Dr. Selma Yel’e günün anısına hediyeler sunuldu.

Kaynak: iha