Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve Haftası nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Diyabet konusunda farkındalığı arttırmak amacıyla 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve haftası olan 11-17 Kasım tarihleri arasında 2021-23 Dünya Diyabet Günü teması Diyabet Bakımına Erişimdir. 2023 yılındaki kampanyanın odağında “Riskinizi Bilin, Sorumluluğunuzu Bilin” sloganıyla halkı bilinçlendirmek ve yürütülen çalışmalara dikkat çekmek amacıyla hastanenin Ana Bina birinci katında Diyabet Eğitim Hemşireleri tarafından bilgilendirme standı kuruldu. Gün boyu devam eden stantta, poliklinik hastalarına yönelik bilgilendirme çalışmaları, hastalıktan korunma yolları ve sağlıklı yaşam için dengeli beslenmenin önemi anlatılarak, kan ölçüm işlemleri yapıldı.

Şizofreni hastası emekli polis kadın, sağlık çalışanlarını rehin aldı Şizofreni hastası emekli polis kadın, sağlık çalışanlarını rehin aldı

Diyabet farkındalık programına, Başhekim Dr. Öğr. Üyesi Serkan Telli, Başhekim Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Erhan Akdemir, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Sevil Akgün, Hastane Yönetimi, Hekimler, Diyetisyenler, çalışanlar ve vatandaşlar tarafından destek verildi.