Dalgalar arasında kaybolan kadını arama çalışmaları 9. gününde de devam ediyor Dalgalar arasında kaybolan kadını arama çalışmaları 9. gününde de devam ediyor

1 Eylül 2023'te başlayan av sezonu, balıkçıların ağlarını adeta hamsi ile dolduruyor. Rize’nin Pazar ilçesinden denize açılan balıkçılar kasa kasa hamsi ile geriye dönüyor. Daha önce kilogramı 80 TL, 70 TL, 40 TL’den satılan hamsi şimdi ise 35 TL’den satılıyor. Özellikle hamsinin bolluğu, tüketicilere tezgahlarda geniş bir çeşitlilik sunuyor.

Hamsinin kilogram fiyatlarındaki düşüş de dikkat çekiyor. Daha önce 80 TL, 70 TL ve 40 TL seviyelerinde satılan hamsi, şu anda kilogram başına 35 TL'den tüketiciyle buluşuyor. Doğu Karadeniz bölgesinde hamsi bolluğunun hakim olduğunu vurgulayan balıkçı esnafı Faik Yılmaz, "Bu yıl palamut olmadığı için hamsi öne çıkıyor. Trabzon'dan Hopa'ya kadar hamsi bereketi var. Günlük avlanma sayesinde fiyatlar da makul seviyede. Bugün kilosu 35 TL. Vatandaşlar bu fırsatı değerlendiriyor. Taze tutulan hamsiler sofralara lezzet katıyor" şeklinde konuştu.

Doğu Karadeniz’de hamsi bolluğu olduğunun altını çizen balıkçı esnafı Faik Yılmaz “Bu yıl palamut olmadığı için hamsi oluyor. Trabzon’dan Hopa’ya kadar hamsi bol. Her gün oluyor o nedenle fiyatı da uygun. Bugün 35 TL kilosu. Vatandaş yiyor. Hamsiler yüzü güldürdü. Burada tutulan taze hamsiler” ifadelerini kullandı.


Rize’de hamsi bolluğu yaşanıyor