Rizeli Avukat Mahmutyazıcıoğlu'nun Cinayetine İlişkin Davada Mütalaa Açıklandı Rizeli Avukat Mahmutyazıcıoğlu'nun Cinayetine İlişkin Davada Mütalaa Açıklandı

Karadeniz sahil yolunun ihtiyaca cevap vermekte zorlandığının altını çizen Karamehmetoğlu transit yolun dağın arkasına alınması gerektiğini savundu.

Bu projenin 20 yıl önce sahil şeridi boyunca yapılan Otoyolu rahatlatacağını ifade eden Karamehmetoğlu”Gerek sivil ulaşım gerek turizm gerekse lojistik anlamda 1200 rakım bandında bir Karadeniz Otoyolu’nun projelendirilmesi gerekiyor.

Ordu’ya kadar trafik rahat akıyor ondan sonrası yer yer şehir içinden geçtiği için 4 saatlik yol 7 saate çıkıyor. Ordu’ya kadar Zaten şehrin arka tarafına alınan yol doğuya doğru diğer illeri de içine alarak Sarp Sınır kapısına kadar devam ettirilmesi gerekiyor. Bu şekilde hem şehir içi trafiği hafiflemiş olur hem de vatandaşların sahile ulaşımı daha kolay hale gelmiş olur.”dedi.

Bahsedilen yolun uzun vadeli bir proje olduğunu kaydeden Karamehmetoğlu “ Ülkemizin ve şehrimizin öncelikli yatırım projeleri var. Bu yol hemen devreye girmeyecektir ancak şimdiden kamuoyu oluşturmamız gerekiyor.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Çiğdem HACIFAZLIOĞLU