Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) başvurularının alınmaya başlandığını duyurması ile sınava girecek öğrenciler için başvuru süreci başlamış oldu.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, 1-26 Şubat tarihleri arasında başvuruların tamamlanacağı sınavda her oturum için sınav ücretinin 295 TL olarak belirlendiğini duyurdu.

Kalkandere Kaymakamlığı bu yıl ilçede üniversite sınavına girecek olan öğrenciler için 'gençlerimiz geleceğimiz' anlayışıyla kolları sıvadı.

Kaymakamlık yürüttüğü çalışmalar ile bu yıl ilçede üniversite (YKS) sınavına girmek için hazırlık yapan öğrencilere ' imece 'usulu destek olma kararı aldı.

İlçede üniversite sınavına (YKS) başvuru yapacak olan öğrencilerin sınav başvuru ücretleri hayırsever vatandaşlar tarafından 'imece' usulü oluşturulan 'üniversite sınav ücreti fonundan' karşılanacak.

Rize’de Çeyrek Altın Ödüllü Yemek Yarışması Rize’de Çeyrek Altın Ödüllü Yemek Yarışması

Kalkandere Kaymakamlığının yürüttüğü çalışmalar neticesinde oluşturulan 'üniversite sınav ücreti fonundan' yararlanmak isteyen Kalkandereli öğrencilerin okumakta oldukları okul yönetimine başvurması gerekiyor.

C60071E2 2B90 46Ec 91D8 5D189754Bd01

Editör: GÜNCEL53 - Haber Merkezi