Gençlerin Gözünde Rize'de Öğrenci Olmak Projesi'ne 44 Bin Avroluk Destek Gençlerin Gözünde Rize'de Öğrenci Olmak Projesi'ne 44 Bin Avroluk Destek

Rize Merkez Dörtyol Köyünde bir grup girişimci kadının Seyhan Demircan başkanlığında kurduğu Kaçkar'ın Etekleri Kadın Girişimi ve Üretimi Kooperatifi köydeki kız öğrencileri dikiş atölyesi ile buluşturdu. Kurdukları dikiş atölyesinde kendi tasarladıkları kıyafetleri üreten kooperatif üyeleri  dikiş dikmeyi gençlere de sevdirmek  ve el becerisi kazandırmak için atölyede 4 günlük eğitime başladı. Şehit Halil Sadıkoğlu Ortaokulu 6 ve 7. sınıflardan 9 öğrenci öğretmenleri Cansu Albayrak gözetiminde dikiş makinalarının başına geçti. KEKK Başkanı Seyhan Demircan dikiş teknikleri hakkında öğrencileri bilgilendirdikten sonra öğrencilerin makinada pratik yapmaları sağlandı. Eğitimin 2. gününde ise öğrenciler kendilerine tişört dikmeye başladılar. 


KEKK Başkanı Seyhan Demircan çok güzel bir amaç için atölyelerini gençlere açtıklarını belirterek “Dikiş dikmeyi çocuklarımıza da sevdirmeliyiz. Belki eğitimini alır meslek edinirler. Kendi atölyelerini açarak gelişen tekstil sektörünün bir parçası olurlar. Biz burada onları dikişle buluşturarak bir hobi ile yollarını açmaya çalıştık. Hepsi çok hevesli ve istekli. Atölyemizde yeni sosyal sorumluluk projeleri ile çocuklarımızı dikişle buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Kadın Kooperatifinden Kız Öğrencilere Dikiş Eğitimi6

Kadın Kooperatifinden Kız Öğrencilere Dikiş Eğitimi5

Kadın Kooperatifinden Kız Öğrencilere Dikiş Eğitim2

Kadın Kooperatifinden Kız Öğrencilere Dikiş Eğitimi3

Editör: Arzu ERBAŞ