İş Sanat, Aralık ayı programında Grammy ödüllü Concerto Köln ve keman virtüözü Giuliano Carmignola’yı ağırlayacak.

İş Sanat, Aralık ayı programında Grammy ödüllü Concerto Köln ve keman virtüözü Giuliano Carmignola’yı ağırlayacak. Halk müziğinin başarılı ismi Kubat, “Ege Türküleri”yle seyircinin karşısında olacak. İş Sanat sahnesinde yılı, etkileyici performanslarıyla adından sıkça söz ettiren Karsu kapatıyor. İş Sanat’ın ücretsiz etkinlikleri Aralık’ta Âşık Veysel şiir dinletisi ve Parlayan Yıldızlar konserleriyle devam ediyor.

Grammy ödüllü keman virtüözü Giuliano Carmignola İş Sanat’ta

Anadolu kökenli 41 eser Türkiye’ye dönüyor Anadolu kökenli 41 eser Türkiye’ye dönüyor

Grammy ödüllü Concerto Köln, keman virtüözü ile İş Sanat’ta bir araya geliyor. Konser 15 Aralık Cuma, 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda müzikseverlerle buluşacak.

Dünyanın prestijli salonlarında verdikleri konserlerin yanı sıra birçok albüm kaydı da bulunan Concerto Köln, 2004 yılında "La nozze di Figaro" (Figaro’nun Düğünü) operası kaydıyla Grammy ödülünün sahibi olmuştu. Topluluk, yine Grammy ödüllü bir başka sanatçı Giuliano Carmignola ile birlikte Johann Sebastian Bach, Pietro Locatelli, Benedetto Marcello’nun eserlerinden oluşan Barok dönem repertuarıyla seyircinin karşısında olacak.

Kubat’tan Ege türküleri

Türk halk müziğinin güçlü sesi Kubat, 7 Aralık Perşembe, saat 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda “Ege Türküleri”yle seyircisiyle buluşacak. Kubat’a bu konserde Türk halk müziğinin yeni nesil seslerinden Canan Çal eşlik edecek.

Karsu ile “Dünyanın Sesleri”

Karsu, yılın son konserinde seyircisiyle buluşacak. Caz, blues, pop, funk ve elektronik müziği ustalıkla harmanlayan Karsu’nun, İş Sanat’a özel hazırladığı “Dünya’nın Sesleri” başlıklı konserin biletleri satışa çıktıktan kısa bir süre sonra tükenmişti.

Uzun İnce Bir Yoldayım şiir dinletisi

Ölümünün 50’inci yılında Aşık Veysel, “Uzun İnce Bir Yoldayım” başlıklı şiir dinletisiyle İş Sanat’ta anılıyor. 1973 yılında aramızdan ayrılan, aşık geleneğinin son temsilcisi Aşık Veysel’in şiirlerinden derlenen dinleti, 11 Aralık Pazartesi saat 20.30’da, İş Kuleleri Salonu’nda gerçekleşecek.

Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek’in seslendireceği şiirler, Cengiz Özkan’ın yorumlayacağı Aşık Veysel türküleriyle buluşacak.

Atilla Birkiye’nin metinlerini düzenlediği, Mehmet Birkiye’nin sahneye uyguladığı dinletilerin müzik yönetmenliğini ise Serdar Yalçın üstleniyor.

Edebiyatımızın unutulmaz eserlerinin müzikle harmanlandığı dinletiler, 22 Ocak’ta Ahmet Muhip Dıranas, 19 Şubat’ta Nezihe Meriç, 15 Nisan’da Melih Cevdet Anday ile devam edecek.

İş Sanat’ın kariyerlerinin başındaki müzisyenlere sahne deneyimi sunarak destek olmak amacıyla sürdürdüğü Parlayan Yıldızlar konserleri 4 Aralık Pazartesi akşamı Lidya İpek Keskin (arp), Sezgin Güngörmez (piyano) ve 18 Aralık Pazartesi akşamı Ege Dikbıyık (viyolonsel), Gülce Hanişoğlu (obua) ile devam ediyor. Konserler saat 20.30’da İş Kuleleri Salonu’nda başlıyor.

İş Sanat Kibele Sanat Galerisi, yeni sergi sezonuna çağdaş Türk resim sanatının önemli temsilcilerinden Berna Türemen’in “Retrospektif” başlıklı sergisi ile başladı. Türemen’in eserleri 18 Aralık’a kadar her gün Kibele Sanat Galerisi’nde ücretsiz izlenebilecek.

Zeki Faik İzer’in “Paris, İstanbul, Nice” Sergisi Ankara’da

1988 yılında hayatını kaybeden sanatçı Zeki Faik İzer’in “Paris, İstanbul, Nice” başlıklı sergisi Ankara’da bulunan Türkiye İş Bankası İktisadi Bağımsızlık Müzesi’nin 3. katında bulunan İş Sanat Ankara Sanat Galerisi’nde ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. İzer’in doğal bir kendiliğindenlik, neşe ve dinamizm ile izleyicilerini büyüleyen eserleri Aralık sonuna kadar ücretsiz izlenebilecek.