DENİZLİ (İHA) – Pamukkale Üniversitesi’nde “Kendini Tanıma, İş Arama Ağlarını Etkili Kullanma, Grup Çalışmaları, CV Hazırlama, Mülakat Teknikleri ve Mülakat Simülasyonu” konularını kapsayan İş Kulübü Eğitimi gören öğrencilere sertifikaları takdim edildi.

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) ile İş ve İşçi Bulmaz Kurumu Denizli İl Müdürlüğü ortaklığında düzenlenen ve iki grup halinde gerçekleşen eğitime katılan 45 öğrenciye katılım belgeleri senato salonunda yapılan törenle verildi. Törene Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Denizli İl Müdürü Fatih Işık, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Necip Atar, Prof. Dr. Turan Karadeniz, Prof. Dr. Durmuş Akalın, Kariyer Merkezi Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Gülin Zeynep Öztaş, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Mehmet Tahir Dursun, İş Kulübü Eğitmenleri Taner Beter ve Baran Koçak ile sertifika almaya hak kazanan öğrenciler katıldı.

Öğrencileri tebrik eden Rektör Kutluhan, yaptığı konuşmada şunları dile getirdi: “Bu tür eğitimler öğrencilerimizin kariyer planlaması açısından önemlidir. Gerçekleştirilen simülasyonların öğrencilerin kendilerini tanıma ve iş bulma süreçleri açısından bir rehber olmuştur. İsteyen her öğrencimizin bu türden eğitimlere ulaşımı noktasında yönetim olarak elimizden gelen tüm gayreti göstermeye devam edeceğiz.”

Sertifikaların dağıtılmasının ardından tören sona erdi.

Kaynak: iha