Ardeşen'e ayda 1,5 milyon TL kar getireceği öngörülen Güneş Enerjisi Santraili için dağıtıcı firma ile imzalar atıldı. Santral, ocak ayı sonu itibariyle enerji vermeye başlayacak.

Ardeşen Belediyesi Kültür Merkezi'nde AK Parti Rize Milletvekili Av. Harun Mertoğlu’nun da katılımı ile yapılan lansman ve imza töreninde Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya ve dağıtıcı firma Aksa Solar Genel Müdürü Murat Kirazcı tarafından karşılıklı imzalar atıldı. 

Ardeşen'de 40 dönüm arazi üzerinde inşaatı tamamlanan ve panel yerleştirmeleri bitmek üzere olan Ardeşen GES Projesi tamamlandığında Doğu Karadeniz Bölgesi'nin en büyük Güneş Enerjisi Santrali olacak. Proje ocak ayı sonu itibariyle şebekeye enerji sağlamaya başlayacak. GES projesinin enerji vermeye başlamasıyla birlikte Ardeşen Belediyesi elektrikten aylık 1.5 milyon TL tasarruf sağlamış olacak.

Çaykur Rizespor'dan Varesanovic ve Laine'nin Sakatlıklarına İlişkin Açıklama Çaykur Rizespor'dan Varesanovic ve Laine'nin Sakatlıklarına İlişkin Açıklama

Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya yaptığı açıklamada "En fazla önemsediğimiz projelerimizden biri olan Bölgemizin en büyük güneş enerji santrali Ardeşen GES için imzaları attık. İmzalarla birlikte sistem enerji üretimi için start almış oldu. Biz ayda 1 milyon 600 bin lira elektrik faturası ödüyoruz. Bu tesis ile Ardeşenin elektrik giderini minimize edeceğiz Belediyemizin elektrik yükünü mahsuplaşma yolu ile karşılayacak olan bu önemli projemiz ilçemize ve bölgemize şimdiden hayırlı olsun" dedi.

Ardeşen Ges 1

Editör: Çiğdem HACIFAZLIOĞLU