Rize'de Cumhurbaşkanı korumaları ile girdiği tartışma ile kamuoyunda geniş yankı uyandıran  ve dün Ak Parti İl Başkanlığı görevinden affını isteyen Hikmet Ayar o günle ilgili ilk kez konuştu.

Ayar, şubat ayında Cumhurbaşkanının mitingi öncesinde Cumhurbaşkanı korumaları ile yaptığı tartışmada “Haddini bileceksin aslanlık yapmayın. Arkadaşım ben il başkanıyım. Ben bu mitingin sahibiyim, beni geçireceksin. Siz ajan mısınız? FETÖ müsünüz? Nesiniz ya terbiyesizlik etmeyin” şeklinde sözler sarf etmişti. Gazeteci Arzu Erbaş'ın o gün yaşananları sorduğu Ak Parti İl Başkanı Hikmet Ayar "Orada biz çok çok haklıyız, bu polis, koruma meselesi değil, bir paradigma meselesidir. Çok da faydalı oldu. Cumhurbaşkanlığı koruma sistemi yeniden gözden  geçirildi.Konsept değişmesine vesile oldu.

Rize'de Karne Heyecanı... Rize'de Karne Heyecanı...

Çünkü biz  hemşirelerimizin sayın Cumhurbaşkanımızın geldiği her yere rahatlıkla girsin çıksın istiyoruz. Onu Cumhurbaşkanımızda çoğu zaman dile getirmiştir. O gün insanların elinden tespihleri dahi alındı. O gün Filistin bayrağı ile bile içeri giremediler. Biz buna bir tepki gösterdik. Kurduğum cümle hüküm cümlesi değildi. 'Yaptığınız bu iş böyle bir şeyi andırıyor, misiniz' diye soruyorum. çok farklı bir şeydir bu"dedi.

Kaynak: Arzu ERBAŞ