Haber Detayı
03 Ağustos 2019 - Cumartesi 05:33
 
Söz Konusu Rize ise Herkes Siyasi Tarafını Bir Yana Bırakmalı
AK Parti Rize Milletvekili Muhammed Avcı, ”Eğer söz konusu Rize ise herkes siyasi tarafını bir yana bırakmalı ve sadece Rize’nin kalkınması için hep beraber mücadele etmelidir. Biz meselelere bu şuurla yaklaşıyoruz.” dedi.
Siyaset Haberi
Söz Konusu Rize ise Herkes Siyasi Tarafını Bir Yana Bırakmalı

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Muhammed Avcı ve AK Parti Rize İl Başkanı İshak Alim, Rize Muhtarlar Derneğinin düzenlemiş olduğu toplantıya katılarak, mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi. Avcı ve Alim, mahalle ve köylerin sorun, talep ve isteklerini muhtarlardan dinlediler ve yapılan yatırımları değerlendirdiler. Toplantıya ayrıca Ak Parti Rize Merkez İlçe Başkanı Fatih Mehmet Köse, İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Türüt, Rize Belediye Başkan Yardımcısı Muhittin Aydın Bilsel ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı da katıldı.

 

Toplantıda konuşan İl Başkanı İshak Alim, muhtarları son derece önemsediklerini belirterek, “Muhtarlarımızı son derece önemsiyor ve demokrasinin ilk basamağı olarak görüyoruz. Hizmetleri vatandaşımıza daha iyi iletebilmemiz için muhatlarımızla iş birliği içinde olmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Bugün de davetiniz üzere sizlerle bir aradayız sorunlarımızı konuşacağız ve yapılan hizmetlerle ilgili istişarede bulunacağız.” dedi.

 

Milletvekili Muhammed Avcı da bütün ilçelerde bu tür toplantılar düzenleyerek muhtarlarla bir araya gelmeye çalıştıklarını belirterek, “Sahada esas itibariyle bize rehberlik eden arkadaşlarımız muhtarlarımızdır. Yatırımların önceliği konusunda bizlere adeta yol gösterici oluyorlar. Muhtarlarımızla olan ilişkilerimiz son derece önemli. Muhtarlarımıza hiçbir zaman siyasi bir düşünce ile bakmıyorum. O partili veya bu partili olması önemli değildir. Bizim için esas olan vatandaşımıza hizmettir. Rize’de önemli işler yaptık. Bu zaman dilimi içinde önemli problemlerin çözüldüğünü görüyoruz. Rize için bütüncül bir master planı ortaya koymamız gerektiğini biliyoruz.  Önemli altyapı yatırımları yaptık, ulaşım imkânları gelişti. Artık Rize’ye yeni bir vizyon çizmek zorundayız. Kentsel dönüşüm, turizm ve lojistik merkezi de tamamladıktan sonra burayı bir ticaret merkezine dönüştürmek istiyoruz. Rize’nin bütününe dair bir master plana çalışıyoruz. İlimizin milletvekilleri, valisi, belediyeleri, teşkilatımız, sivil toplum örgütlerimiz hatta ve hatta muhalefet partileriyle yapacağımız görüşmeler bizi zenginleştirecektir. Biz yakın bir zamanda diğer siyasi partilerin il başkanlarıyla da bir araya geleceğiz. İlimizdeki sivil toplum kuruluşlarımızla, resmî kurumlarımızla, Rize için hizmet üretme gayretinde olan bütün paydaşlarımızla üst seviyede uyumun yaşandığı bir dönemdeyiz. Ortaya koyduğumuz bu vizyonu onlarla da paylaşıp görüşlerini alacağız. Eğer söz konusu Rize’yse herkesin siyasi tarafını bir yana bırakarak sadece Rize’nin kalkınması için hep beraber mücadele etmesi gerekir. Biz meselelere bu şuurla yaklaşıyoruz.” dedi.

 

 

 

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: Söz, Konusu, Rize, ise, Herkes, Siyasi, Tarafını, Bir, Yana, Bırakmalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı