Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
16 Haziran 2020 - Salı 08:42
 
Rize Dahil 42 İlde Maskesiz Sokağa Çıkmak Yasak!
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Rize'nin de aralarında yer aldığı 5 ilde daha sokağa maskesiz çıkmanın yasaklandığını bildirdi.
Sağlık Haberi
Rize Dahil 42 İlde Maskesiz Sokağa Çıkmak Yasak!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Rize, Diyarbakır, Erzurum, Kayseri ve Şanlıurfa'da maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığını duyurdu.

 

Bakan Koca, "Vaka artışlarıyla dikkat çeken şehirlerimiz başta olmak üzere, artış eğilimi olan yerlerde il hıfzıssıhha kurullarımız, valilerimiz başkanlığında riske karşı kararlar almaya devam ediyor. 42 ilimizde maske, yaptırımı olan bir sosyal sorumluluk. Virüsle maskesiz mücadele edemeyiz." dedi.

 

Bakan Koca, Rize’nin de aralarında yer aldığı 5 il için de karar alındığını ve toplam 42 ilde maske takmanın zorunlu olduğunu açıkladı. Bakan Koca’nın açıkladığı 42 il şöyle: “Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Ardahan, aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bolu, Burdur, Denizli, Düzce, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Siirt, Sivas, Şırnak, Tunceli, Uşak, Zonguldak, Diyarbakır, Erzurum, Kayseri ve Şanlıurfa.

 

Öte yandan Rize İl Pandemi Kurulunun almış olduğu karar gereğince Rize'de 16 Mayıs Cumartesi gününden itibaren şehir merkezinde ve yoğunluk bulunan alanlarda maske takmadan sokağa çıkmak yasaklanmıştı. Rize'de özellikle son 1 haftada Kovid-19 vakalarında artış gözükmesi üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, il genelinde maskesiz sokağa çıkmanın yasaklandığını bildirdi.

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: Rize, Dahil, 42, İlde, Maskesiz, Sokağa, Çıkmak, Yasak!,
Yorumlar
Haber Yazılımı