Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 08:34
 
İMERA'dan Küstah Paylaşımla İlgili Açıklama
İmera Müzik Grubu, Trabzonlu Müzisyen Berat Bayraktar'ın Rizeliler Hakkında Yapmış Olduğu Küstah Paylaşım İle İlgili Açılama Yaptı.
Güncel Haberi
İMERA'dan Küstah Paylaşımla İlgili Açıklama

Trabzonlu Müzisyen Berat Bayraktar'ın Rizelileri aşağılayıp küçük düşüren, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden açıklamaları sonrası İMERA Müzik Grubu tarafından yazılı açıklamada bulunuldu.

 

Grubun sosyal medya hesabından yapılan açıklamada Berat Bayraktar'ın gruptan iki yıl önce ayrıldığı ve grupla hiçbir ilişiği bulunmadığı ifade edilerek, Berat Bayraktar'ın yaptığı paylaşımın İMERA Müzik Grubu tarafından hiçbir şekilde tasvip edilmediğinin bilinmesi istendi.

 

Berat Bayraktar sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda alenen TCK 216. maddeye mualefet derekRizelileri aşağılayıp küçük düşüren, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden, “Rize’lilerin Twitter, Instaagram falan kullanmaları bana çok çarpıcı geliyor. Düşünsene senin benim gibi açıp yazı yazabiliyolar fotoğraf paylaşabiliyorlar. Muazzam ya.” ifadelerini kullanmış, tepkiler üzerine sosyal medya hesabını koruma altına almıştı. (TCK.2016. (1) Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. (2) Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. (3) Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması halinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.)

 

 

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Admin
Etiketler: İMERA'dan, Küstah, Paylaşımla, İlgili, Açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı