Haber Detayı
17 Kasım 2018 - Cumartesi 10:25
 
Erdoğan ile Trump anlaştı! İzin verilmeyecek...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump telefonda görüştü.
ULUSAL HABERLER Haberi
Erdoğan ile Trump anlaştı! İzin verilmeyecek...

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, görüşmede,  ikili meselelerin yanı sıra, Cemal Kaşıkçı cinayeti, ABDʹde devam eden FETÖ  soruşturmaları, Suriyeʹde terörle mücadele faaliyetleri ve ikili ekonomik  ilişkiler hakkında fikir teatisinde bulunuldu.

 

Erdoğan, Trumpʹa, Kaliforniyaʹdaki orman yangınlarında hayatlarını  kaybedenler için taziyelerini iletti. Cemal Kaşıkçı cinayetinin tüm yönleriyle aydınlatılması ve olayın  örtbas edilmesine izin verilmemesi hususunda mutabık kalan iki lider, tüm terör  örgütleriyle mücadele konusunda, Türkiye Cumhuriyeti ve ABDʹnin daha yakın  işbirliği içerisinde olmasının önemini vurguladı. 

 

Münbiç yol haritası çerçevesinde ortak devriye  faaliyetlerinin başlamasından duydukları memnuniyeti ifade ederek, sürecin bir an önce tamamlanması konusunu da görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABDʹnin PKK terör örgütünün Suriye koluna  yardımlarının sona erdirilmesi hususundaki beklentilerini de dile getirdi. Fransaʹda gerçekleştirdikleri görüşmede ele alınan konuların takibinin  önemine değinen iki lider, ülkeleri arasındaki işbirliğinin her alanda daha da  geliştirilmesi noktasında kararlılıklarını teyit etti.

Kaynak: Editör: Yeşim Saraç
Etiketler: Erdoğan, ile, Trump, anlaştı!, İzin, verilmeyecek...,
Yorumlar
Haber Yazılımı