Karaman’da sağanak etkili oldu, araçlar yolda mahsur kaldı Karaman’da sağanak etkili oldu, araçlar yolda mahsur kaldı

Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesinde geçen yıl yapımına başlanılan Güneyyurt Aile Sağlığı Merkezi ve Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu tamamlanarak hizmete açıldı.

Karaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Serkan Yurdakul, hizmete açılan sağlık birimi hakkında bilgi verdi. Yurdakul, “Geçtiğimiz yıl Ocak ayı itibarıyla inşasına başlamış olduğumuz Güneyyurt Aile Sağlığı Merkezi ve Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonumuzu üstlenici firmadan teslim alarak bugün itibari ile halkımızın hizmetine sunmuş bulunmaktayız. Bölge halkımıza ve sağlık camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum’’ dedi.

İl merkezinde de bir takım tadilat işlerinin başlatıldığını belirten Yurdakul, “Yine yatırım ve bakım onarım planlarımız arasında Sümer Mahallesi’ndeki 5 Nolu Aile Sağlığı Merkezi ile Karamanoğlu Mehmetbey Mahallesi’nde bulunan 6 Nolu Aile Sağlığı Merkezimizi vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet verebilmek adına tadilata almış bulunmaktayız. Tadilat süresince, 5 Nolu Aile Sağlığı Merkezimiz Pirireis Mahallesi’nde bulunan İl Sağlık Müdürlüğü ek hizmet binamızda, 6 Nolu Aile Sağlığı Merkezi de Karaman Valiliği Yerleşkesi içerisinde hizmette olacaktır’’ diye konuştu.

Kaynak: iha