Gençlerin basketbolu ve sporu sevmesi hedefiyle Enerjisa Üretim tarafından Güler Legacy işbirliği ile gerçekleştirilen 3x3 Cup Basketbol Turnuvası’nın ikincisi Aydın’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 4 farklı ilden 16 takım ve 64 sporcunun katıldığı turnuvanın şampiyonu ise Çanakkale Yıldızları takımı oldu.

Türkiye’nin öncü ve lider özel sektör elektrik üreticisi Enerjisa Üretim; Çanakkale, Aydın, Balıkesir ve Muğla bölgeleri kapsamında Aydın’da “Enerjisa Üretim 3x3 Cup” kızlar turnuvasını düzenledi. “Enerjimiz Basketbol” sloganı ile gerçekleştirilen turnuvada, kazanan takım Çanakkale şehrinden Çanakkale Yıldızları takımı oldu. Turnuvaya 12-17 yaşlarında 16 takım ve 64 lise öğrencisi katıldı. İlki 2023’te erkekler turnuvası ile gerçekleştirilen 3x3 Cup’ın gelecek dönemde farklı şehirlerde devam etmesi planlandığı belirtildi.

Lise düzeyinde farklı okullardaki öğrencileri bir araya getiren “Enerjisa Üretim 3x3 Cup” kızlar turnuvasında yine lise düzeyindeki profesyonel basketbol oyuncuları da yer aldı. Basketbol maçlarının yanı sıra sporculara sürdürülebilirlik seminerinde enerji ve çevre bilinciyle ilgili yeni bakış açıları kazandırılırken, spor psikolojisi seminerinde ise stres ve baskıyı yönetebilmek için ipuçları aktarıldı.

“Sporla daha çok vakit geçirmelerini sağlamak istiyoruz”

Gençlerin daha fazla sporla vakit geçirmesi ve sporu sevmesi hedefiyle yola çıktıklarına vurgu yapan Enerjisa Üretim Yöneticisi Zeynep Dedeoğlu, “Enerjisa Üretim olarak Güler Legacy işbirliğiyle 3x3 Cup turnuvamızı gerçekleştiriyoruz. Bu yıl Aydın’da gerçekleştirdik. Toplamda 16 takım ve 64 sporcumuzla, kız öğrencimizle birlikteyiz. İki gün boyunca burada müsabakalar gerçekleştirdik. Aydın, Balıkesir, Çanakkale ve Muğla bölgelerinden olan öğrencileri ağırlıyoruz. Aslında spor müsabakalarının yanı sıra aynı zamanda sürdürülebilirlik ve yenilenebilir enerji tarafında da seminerler gerçekleştirdik. Sporcu psikolojisini daha iyi anlama, takımdaşlık, arkadaşlık ilişkilerini geliştirme adına da seminerler gerçekleştirdik. Dolayısıyla çok kapsamlı bir turnuvada bir araya geldik. 3x3 Cup turnuvalarının ilkini Çanakkale’de başlattık. Erkek öğrencilerimizle 2023 yılında. Burada da ikincisini gerçekleştiriyoruz. Katılan herkese de teşekkür ediyorum. Burada amacımız öğrencilerin, sporcuların basketbola olan ilgisini artırmak, biraz daha sporla birlikte vakit geçirebilmelerini sağlamak. Turnuvada takımlarımız tamamen karma takımlar, okul takımları da özel takımlar da mevcut. Burada amacımız 4 farklı şehirden gelen öğrencileri bir araya getirmek ve etkileşimi artırmak” diye konuştu.

“Turnuvalarımızı devam ettirmek istiyoruz”

Eski milli basketbolcu ve Güler Legacy kurucularından Murat Can Güler ise, “Biz Enerjisa Üretim ile yaklaşık 5 senedir organizasyonlar yapıyoruz. Daha fazla çocuğa nasıl dokunabiliriz düşüncesiyle öncelikle çocuk kampları yapmaya başladık. Şimdi de bunlara yenilik olarak basketbol oynayabilen arkadaşlarla 3x3 turnuvaları düzenliyoruz. Bu turnuvaların ikincisi de Aydın’da kızlar üzerinde gerçekleştiriliyor. 4 ilden dörder tane takımlarımız var. Aydın’ı biz çok seviyoruz. İlk çocuk kampımızı da Aydın’da Başak Koleji’nde gerçekleştirmiştik. Sırayla ilk erkeklere 3x3 turnuvası düzenlemiştik. İkinci olan turnuvamızı da Aydın’da gerçekleştirdik. Bundan sonra Muğla ve Balıkesir’de de turnuvalarımızı devam ettirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş’ta, Çaykur Rizespor maçı hazırlıkları devam etti Beşiktaş’ta, Çaykur Rizespor maçı hazırlıkları devam etti

Şampiyon Çanakkale’den

Kıyasıya rekabet ve mücadelenin sahne aldığı turnuva sonunda kazanan takım Çanakkale Yıldızları olurken, ikinci Balıkesir Perileri, üçüncü Hedef Çanakkale, dördüncü ise Muğla Bademi oldu. Rekabetin yanı sıra renkli görüntülere de sahne olan turnuvada farklı kategorilerde de ödüller dağıtılırken turnuvanın MVP’si Çanakkale Yıldızları takımından Belinay Gülbaz, sayı kraliçesi ise Hedef Çanakkale takımından Doğa Piriş oldu.

Kaynak: iha