Türk hekimlerinin dünya arenasındaki yeri hakkında konuşan Plastik, Estetik ve Rekonstriktif Cerrahı Op. Dr. Onur Oğan, "Kullandığımız teknikler ve ileri seviyedeki cerrahi deneyimizle dünyanın dört bir yanından hekimler ameliyatlarımızı izlemeye geliyor. Çok sayıda Türk hekiminin dünya literatürüne kattığı yenilikler var. Kısacası dünya, Türk hekimlerine güveniyor ve artık parmakla gösteriyor" dedi.

Türk hekimlerinin ileri seviyede cerrahi deneyime sahip olduğunu belirten Op. Dr. Onur Oğan, Türk hekimlerin doktorluğa uzana süreçte çok sıkı bir eğitim ve öğrenme sürecinden geçtiğine dikkat çekti. Op. Dr. Onur Oğan, şu ifadelere yer verdi:

"Türk hekimleri ve Türkiye’de yetişen sağlık personeli oldukça kaliteli bir yapıya sahip. Aynı zamanda Türkiye’de çok sıkı bir eğitim ve öğrenme sürecinden geçildiği için, hekimler çok fazla pratik yapma olanağı buluyor. Sağlık personellerinde ise; dünya standartlarının oldukça üstünde bilgiler ekleniyor. Pandemi bunun en büyük örneğidir. Birçok Avrupa ülkesinde ve Amerika’da pandemi döneminde sağlık sistemi tökezlerken; Türkiye’deki sağlık personeli, bu durumu normal bir şekilde karşılayabildi. Üstelik hekimlerimiz cerrahi branşlarda da oldukça kalifiye."

"Türkiye, sağlık sektöründe bir cazibe merkezi"

Birçok ülkede cerrahi branşlarda çok fazla sayıda eğitim veren Türk hekimin mevcut olduğunu söyleyen Op. Dr. Onur Oğan, yurt dışındaki hekimlerin Türk hekimlerden ders almak için Türkiye’ye geldiğini söyledi. Op. Dr. Onur Oğan, "Türk hekimlerinin gücü tüm dünyayı sarmış durumda. Hekimlerimiz dünya genelinde verdiği eğitim ve seminerlerin yanı sıra Türkiye’de yaptıkları ameliyatlarda yurt dışından pek çok hekimi ülkemize getirerek ders veriyor. Bizler de benzer misyonları üstleniyoruz. Bu vesileyle sağlık sektöründe oldukça iyi bir noktada ve bir cazibe merkezi haline geldiğimizi söylemek isterim" diyerek Türkiye’nin ve Türk hekimlerinin dünyadaki önemine dikkati çekti.

"Antalya tam bir cazibe merkezi"

Türkiye’de, özellikle de Antalya’nın sağlık turizmindeki yerine vurgu yapan Op. Dr. Onur Oğan, Antalya’nın sağlık turizminde de başkent olduğunun altını çizdi. Op. Dr. Onur Oğan, "Antalya’nın sağlık turizmindeki yeri artık tüm dünya tarafından bilinen bir gerçek. Antalya, dünyanın dört bir yanından gelen turisti ağırladığı gibi, artık özellikli olarak sağlık turizmi için gelen hastalara da ev sahipliği yapıyor. Bu konuda da başkent oldu demek yanlış olmaz. Özel ve genel sağlık hizmetleriyle yıldızları barındıran Antalya, havalimanının geniş ağı sayesinde de uygun bir lokasyon. Hem lokasyonun hem de turistik ve tarihi güzelliğin avantajıyla Antalya bir cazibe merkezi" dedi.

Uzmanından bebek isteyen çiftlere beslenme önerileri Uzmanından bebek isteyen çiftlere beslenme önerileri

"Dünya, Antalya’yı tanıyor"

Kliniklerinde dünyanın pek çok ülkesinden hasta ağırladıklarına vurgu yapan Op. Dr. Onur Oğan, sözlerine şöyle devam etti:

"İngiltere, Almanya, İsviçre, Güney Afrika, Rusya, Ukrayna, Çin, Amerika ve Kanada’dan gelen pek çok hastayı tedavi ettik. Antalya’da olmamız bizim için en önemli referans. Çünkü dünya, Antalya’yı tanıyor. Hiç tanımadığınız bir ülkede sağlık hizmeti almak kolay değil. Ama sunduğumuz hizmet; hastayı havaalanından karşılayıp oteline yerleştirerek, hastanedeki süreci yönetip hastamızın uçağına binene kadar yanında olmamız onlara güven veriyor."

Kaynak: iha