Diyarbakır’da Öz-Sağlık Sendikası 1 Mayıs’ı kutladı Diyarbakır’da Öz-Sağlık Sendikası 1 Mayıs’ı kutladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yeşil örtü olarak bilinen çimlerin sağlıklı şekilde gelişmesini, park ve refüjlerin daha estetik görünmesini sağlamak için günlük 150 bin metrekare alanda çalışma yürütüyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, kent genelinde park ve orta refüjlerde yeşil alanların daha estetik görünmesini sağlamak amacıyla oluşturduğu 50 kişilik ekiple, günlük 150 bin metrekare alanda çim biçme işlemi gerçekleştiriyor.

Yeşil alanlarda oluşabilecek bitkisel hastalıkların da önüne geçmek için yapılan çalışmada, Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, şu ana kadar Elazığ, Mezopotamya, Fırat, Selahattin Eyyubi, Diclekent, Mardin, Mahabad, Necmettin Erbakan bulvarları, Ahmet Kaya, Haskif, Hashavar, Aram Tigran, Said Nursi, Molla Gürani, Çevlig ve Siverek caddelerini tamamladı.

Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı, belirlediği çalışma takvimi doğrultusunda Yenişehir, Kayapınar, Bağlar ve Sur ilçelerinde çim biçme çalışmalarına devam edecek.

Kaynak: iha