Ağrı Diyadin Kaymakamı Mustafa Karali, Atatürk Ortaokulu’nda 12 çalışmadan oluşan Tübitak 4006 Bilim Fuarı’na ziyaret gerçekleştirdi.

Ağrı’da meydana gelen hortum kameralara yansıdı Ağrı’da meydana gelen hortum kameralara yansıdı

Diyadin Kaymakamı ilçe Millî Eğitim Müdürü Remzi Işık Diyadin 14 Nisan Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan 4006 TÜBİTAK bilim fuarını gezerek projeleri incelediler.

Diyadin’de eğitim gören ortaokul öğrencileri kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri derslerdeki konular üzerine araştırma yaparak, araştırmalarının sonuçlarını okullarında 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarını düzenleyerek sergilediler.

Kaymakam Mustafa Karali ve İlçe Millî Eğitim Müdürü Remzi Işık, öğrenciler tarafından yapılan çalışmaları tek tek inceleyerek öğrencilerden projeleri hakkında bilgiler aldı.

Gerçekleştirilen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda konuşan Kaymakam Mustafa Karali, "Bu fuar sayesinde öğrencilerimiz yeni fikirlerle yeni projeler üretmeye fırsat buldular. Bizler Diyadin Kaymakamlığı olarak öğrencilerimizin eğitimlerine, bilimsel araştırma çalışmalarına gereken maddi manevi desteği sunmaya her zaman hazırız. Bu çalışmada emeği geçen tüm idarecilerimizi, öğretmenlerimizi ve değerli öğrencilerimizi başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ediyor, bu tür başarılı çalışmaların daha da artarak devam etmesini diliyorum” dedi.

Kaynak: iha