Haliliye’de asfalt atağı sürüyor Haliliye’de asfalt atağı sürüyor

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, nüfus yoğunluğunun olduğu bölgeye kazandırılan ağız ve diş sağlığı hastanesinin bölgeye nefes aldırdığını kaydetti.

Haliliye Belediyesi bünyesinde bulunan 9 katlı bina, Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın girişimleriyle Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’ne dönüştürüldü. Şanlıurfa Valiliği, Belediye ve İl Sağlık Müdürlüğü arasında imzalanan protokolün ardından Devteyşti Mahallesi’ndeki 15 bin metrekarelik kapalı alana sahip bina, ağız ve diş sağlığı hastanesi ile çocuk acil poliklinik olarak hizmet vermesi için Sağlık Bakanlığına devredildi.

Hastaneye dönüştürülmesine ilişkin projelendirme çalışmalarının ardından iç tefrişatı Haliliye Belediyesi tarafından tamamlanan Haliliye Semt Polikliniği, 50 ünite ve 5 yatak kapasiteli diş poliklinikleri, 2 adet dahiliye servisi, 2 adet 7/24 çocuk acil polikliniği ve çocuk acil servisiyle vatandaşların hizmetine sunuldu.

Bölge halkının talebi olan hastane projesini hizmete sunmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Mehmet Canpolat, yaptığı açıklama ile “Söz vermiştik, buraya en kısa sürede sağlık hizmetiyle ilgili bir binayı kazandıracağız demiştik. Bunun mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Hem mahallenin hem de bölgenin sağlık noktasında yaşadığı soruna çözüm olan Haliliye Semt Polikliniği, vatandaşlara da büyük kolaylık sağladı. Hastaneden hizmet alan vatandaşlar, nüfus yoğunluğunun olduğu mahallenin sağlık sorununun çözüldüğünü ifade ederek, Canpolat’a teşekkürlerini iletti.