Şırnak’ın Cizre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün 2024 El-Cezeri yılı etkinliği ve CEBİR projesi çerçevesinde öğrencilere yönelik düzenlediği okullar arası bilgi şöleni yarışması sona erdi.

Cizre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Eğitimde Başarıyı İzleme, Artırma ve Rehberlik Projesi (CEBİR) dahilinde, okullar arasında düzenlendiği yarışma sona erdi. 2024 El-Cezeri yılı etkinliklerinde yapılan bilgi şöleninde, ilkokul ve ortaokul öğrencileri kıyasıya yarıştı. Yoğun katılımın gerçekleştiği yarışmada 1’inci olan takımdaki her bir öğrenciye bisiklet, 2 ve 3. olan takımlara ise hediye çeki verildi. Öğrenmeyi eğlenceli hale getiren akademik yarışmada, öğrenciler takım halinde hareket ederek doğru bilgi için strateji oluşturmayı ve etkili bir şekilde karar vermeyi öğrenip ortak başarıya ulaşmaya çalıştı.

Cizre Belediyesi Kültür Merkezi Konferans Salonunda gerçekleşen yarışmanın sonunda, Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Nazlı Demir ile İlçe Millî Eğitim Müdürü Şahan İke dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti.

Kaynak: iha