Çayeli Belediyesi Sahil dolgu alanı sosyal tesisleri çalışmalarını hızlandırdı. Belediye, tesisi Cumhuriyet'in 100. yılı olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına yetiştirmeye çalışıyor.

Belediyenin kendi öz kaynakları ile yapımını sürdürdüğü 13 bin 500 metre kare alanın dolgu çalışmaları tamamlandı. Üst yapı ekipmanları yerleştirilmeye başlandı. Yürüyüş güzergahının tamamlandığı alan üzerine çocuk oyun parkı da yerleştirildi. Proje tamamlandığında alanda  bisiklet parkuru ,yürüyüş alanı, kamelya, piknik alanları, otopark , mescit ve fotoğraf çekme alanları yer alacak.

Sosyal tesisin Cumhuriyet'in 100. yılına yakışır bir tesis olacağını söyleyen Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi" Benim önemsediğim projelerden biriydi. Çayeli halkını deniz ile buluşturacağız. İnsanlar keyifli vakitlerini deniz manzarası eşliğinde geçirecek. Tesisin çalışmalarını azami derecede artırdık. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında açılış yapmak istiyoruz. Bayramı orada kutlamak istiyoruz "dedi.

Projeyi tamamen kendi imkanları ile yaptırdıklarını kaydeden Çiftçi "Tesisi işçilik de dahil olmak üzere öz kaynağımızla yaptırıyoruz. Dolgusunu, üst yapısı kamelyası, taşını, yeşilini yani  a dan z ye herşeyini biz yaptırıyoruz. Hiç bir yerden kaynak almadan öz kaynaklarımızla yaptırdık.Bir başkası 13 bin 500 metrekare alanı 50 milyon liraya yaptıramazdı. Birde bunun ihalesini falan yaptırırdı ki rakam daha da yükselirdi. Üstelik araya pandemi dönemi girdiği için çalışmaya başlayamamıştık. Yani  son 2 yılda bu kadar bütçeli bir alanı kendimiz yaptırıyoruz. Kaynaklarımızı Çayeli'ne en iyi hizmet olarak kullanmak bizim önceliğimiz" şeklinde konuştu.

Editör: Çiğdem HACIFAZLIOĞLU