Çaykur Rizespor’da Benhur Keser, 4 Ay Kadroda Yer Alamayacak Çaykur Rizespor’da Benhur Keser, 4 Ay Kadroda Yer Alamayacak

Çayeli Bakır İşletmelerinin cevherinin tükendiği bu nedenle yakın zamanda kapanacağına ilişkin iddialara işletmenin Genel Müdürü açıklık getirdi “ Yeni cevher bulduk kapatmayı gündemden çıkardık” dedi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensupları ile bir araya gelen Çayeli Bakır İşletmeleri Genel Müdürü Murat Güreşçi” 3 yıl önce bir karar aldık dedik ki madenin gerçek potansiyeli bumudur. Aramada eksikliğimiz var mı? Uygulamadığımız birkaç tekniği uyguladık ve mevcut cevherin 300 metre güneyinde yeni bir cevherleşme tespit ettik. 2021 yılında sondaja başlamıştık ve sondaj çalışması olumlu sonuç verdi. Yeni bir cevher kütlesi bulduk. Bu cevher Çayeli Bakırın 30 milyon ton cevher kütlesine oranla düşük bir oran 3 milyon tonluk bir kütle ancak madenin bir süre daha işlemine devam ettirmemiz gerektiği planını yaptırdı. Kapatmayı şimdilik gündemden çıkardık” dedi.

Editör: Çiğdem HACIFAZLIOĞLU