Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu Düzce'ye Atandı Rize İl Kültür ve Turizm Müdürü Esra Alemdaroğlu Düzce'ye Atandı

Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle çalışmayan emeklilere tek seferlik ödenen 5.000 liralık ikramiyenin kapsamı dışında kalan çay müstahsillerini de kapsayan Çiftçi Kayıt Sistemi'ne kayıtlı emekliler için ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile yeni bir düzenleme yapılacak.

Edinilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son Rize programı sırasında çay çay müstahsilleri aynı şikâyeti gündeme getirdi. AK Parti il başkanı Hikmet Ayar’ın sıkıntının ÇKS kayıtlarından kaynaklandığını bildirdiği Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'la bir araya gelerek problemi çözmeleri talimatını verdi.

Düzenleme bir an önce yapılacağı ve bunun bütçe görüşmelerinden önce bir torba teklifle TBMM Genel Kuruluna sunulacağı bilgisine ulaşıldı.

Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar; ‘’Konuyu Cumhurbaşkanımıza İlettik’’

Ak Parti Rize İl Başkanı Hikmet Ayar’ın önceki açıklamaları; 

“Kimsenin  mağdur olmaması için konuyu takip ediyoruz”

Çay müstahsili olan emeklilerin mağdur olmamaları için konuyu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a aktardığını belirten İl Başkanı Ayar “Çay müstahsili olan emeklilerimizle ilgili mağduriyet oluşmaması için Genel Başkan Yardımcılarımızla, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Vedat Işıkhan ile görüşmeler gerçekleştirdik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Rize programlarında da konuyu kendisine bizzat arz ettim. Kanunda esasında bu yönde bir amaç yok. Burada amaç sadece çalışan emeklileri bu uygulamanın dışında tutmaktı. Fakat yoruma açık bir olay ortaya çıkınca böyle bir durum oluştu. Müstahsil olan emeklilerimizin emekli ikramiyesini almaları için konunun muhatabı herkesle görüşüldü. Bu yönde önümüzdeki haftalarda çıkacak torba kanununda yapılacak bir düzenleme ile emekli çay üreticilerimizin de bu ikramiyeden faydalanması için çalışmalar başlatılmış olacak. Burada kimsenin mağdur olmaması için konuyu takip ediyoruz. İnşallah yapmış olduğumuz çalışmalarında karşılığını alacağını ümit ediyorum” dedi.