Rize sahil dolgu alanı üzerinde 9 bin 500 metrekare alanda 2022 yılında  hizmete açılan Çay Çarşısı, Kurban Bayramı için hazırlıklarını tamamladı. Geçen yıl 800 bin ziyaretçi ağırlayan Çay Çarşısı, bu yıl 1 milyon ziyaretçi bekliyor.

Bu yıl başta Bahreyn ve Suudi Arabistan olmak üzere Kurban Bayramında Arap ülkelerinden Rize'ye gelecek olan ziyaretçiler ilk uğrak yeri olarak Çay Çarşısını programlarına aldılar. Öte yandan yurt içi tur şirketlerinin de Karadeniz Bölgesi gezi programlarının büyük bir bölümüne Çay çarşısı ziyaretini ekledikleri öğrenildi.

Çay Çarşısının özellikle geçtiğimiz yıldan bu yana bölgenin en dikkat çeken destiasyon noktalarından biri olduğunu kaydeden Çay Çarşısı Genel Müdürü Hasan Önder " Çay çarşısı bölgemizin ve şehrimizin en önemli turizm uğrak noktaları arasında yerini aldı. Çay çarşımza talep giderek artıyor. Kurban Bayramından itibaren çarşımızda çok ciddi yoğunluk yaşanacağını tahmin ediyoruz." dedi.

Çarşı içerisinde yer alan dükkanların Kurban Bayramına hazır olduğunu söyleyen Önder " Gerek açık alanda gerekse dükkanlarımızda ve kapalı alanlarımızda hazırlıklar tamamlandı. Dükkanlarımız farklı çay alternatifleri ile ziyaretçilerini karşılayacaklar. Restoranımız kafelerimiz, dükkan ve oyun parkımızla  hizmete hazırız. Bu yıl bayramda talep oldukça yüksek. Normalde bayramın 1. günü çarşıyı kapalı tutacaktık ancak talep yoğun olunca öğleden sonra çarşımızı açık tutmayı uygun bulduk." dedi

HEDEF 1 MİLYON ZİYARETÇİ

Rize'de Debisi Yükselen Derede Mahsur Kalan 2 Kişi AFAD Tarafından Kurtarıldı Rize'de Debisi Yükselen Derede Mahsur Kalan 2 Kişi AFAD Tarafından Kurtarıldı

Bu sene Arap ülkelerinden talebin arttığını söyleyen Önder " Bahreyn, Suudi Arabistan başta olmak üzere Arap ülkelerinden Rize Havalimanımıza inecek olan ziyaretçilerin ilk uğrak yeri olarak Çay Çarşısı programlarına alındı. Turizm acenteleri ile yaptığımız temaslarda yerli ziyaretçilerimizin de tur programlarının neredeyse tamamında çarşımız yer alıyor. Geçen yıl  Çay Çarşısını yaklaşık 800 bin kişi ziyaret etmişti. Bu yıl ziyaretçi sayısının 1 milyonun üzerine çıkacağını tahmin ediyoruz" dedi.

Çay Çarşisi Bayrama Hazir. Bu Yil 1 Mi̇lyon Zi̇yaretçi̇ Bekleni̇yor2

Editör: Çiğdem HACIFAZLIOĞLU