Rize’nin dünyaca ünlü turizm merkez Ayder Yaylasının bağlı bulunduğu Çamlıhemşin ilçesinde esnaflar turistlere iyi davranmaları konusunda uyarılıyor. Her yıl özellikle yaz sezonunda 1 milyonu aşkın yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği ilçede Esnaf Odası Başkanı Cumali Bergal esnafa turistlerin velinimet olduğunu hatırlatarak uyarılarda bulundu. Başkan Bergal “Turistlere İyi davranalım, turistler velinimetimizdir.

Turizm ve otel işletmeciliği ile ilgili temel kavramları anlamak önemlidir. Turizm bölgemizde işletmeciliğinin bölgesel, ulusal ve uluslararası boyutlarını anlayarak farkındalık sahibi olalım. Değerli turizm alanımızda yerli ve yabancı turistlere etik davranalım. Hizmet sektörünün kendine özgü dinamiklerinin mesleki mükemmeliyet standartlarını kullanalım. Turist ile problem çözme ve kuvvetli iletişim kullanmalıyız.

Rize'de Park Halindeki  Ambulansı Kaçıran Kişi Trabzon'da Yakalandı Rize'de Park Halindeki Ambulansı Kaçıran Kişi Trabzon'da Yakalandı

Sözlü bir şekilde kinayeli ve yakışır olmayan bir dil asla kullanmamalıyız. Uzman esnaf kadromuz ile kültürlere ve dillere uyum içerisinde olmalıyız. Kişisel, beşeri, teknik ve davranışsal becerilere sahip olmak farklı işbirliği becerisine sahip olmalıyız. Turizm ve otel işletmeciliği alanında soyut ve somut anlamda turistlere güler yüzlü olmalıyız. Turizm ve otel işletmeciliği alanında mesleki, akademik, teknik, entelektüel ve kültürel donanıma sahip olmak gerekir” dedi.

Çamlıhemşin Esnafına Turist Uyarısı (1)-1

Çamlıhemşin Esnafına Turist Uyarısı (3)-1

Editör: Arzu ERBAŞ