DENİZLİ (İHA) – Denizli’de Buldan Alacaoğlu Ortaokulu öğrencileri, Erasmus programıyla gittikleri Romanya’da hem öğrenim gördü hem de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Başkan Boyacı; “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun” Başkan Boyacı; “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun”

Buldan Alacaoğlu Ortaokulu öğrencileri, Erasmus programı kapsamında gittikleri Romanya’nın başkenti Bükreş’te Scoala Gimnalizala Nr.24 okulundan eğitim programı gerçekleştirdi. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus + Okul Akreditasyonu Öğrenci Grup Hareketliliği programı kapsamında düzenlenen yurt dışı eğitim programına Buldan Alacaoğlu Ortaokulu Müdür Yardımcısı Esra Bilgin, ortaokul öğrencileri Fadime Büyükgürsoy, Hatice Öz, Meryem Alıcı ve Fatı Büyükgürsoy katıldı. Buldanlı öğretmen ve öğrenciler bir hafta boyunca Bükreş’te “ Yeşil Okul” etkinliklerine katıldı.

Buldan Alacaoğlu Ortaokulu öğrencileri ayrıca, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını, gittikleri okulda Romanya’daki öğrenci arkadaşlarıyla birlikte doyasıya kutladı. Erasmus programına katılmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getiren öğrenciler, değişik kültürleri öğrenmekten ve yeni arkadaşlar edinmekten dolayı büyük sevinç yaşadıklarını dile getirdi.

Kaynak: iha