Bolu'nun yılkı atlarıyla meşhur At Yaylası'nda, kar kalınlığının 15 santimetreye ulaşması üzerine Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ile jandarma ekipleri, yiyecek bulmakta zorlanan yılkı atlarına saman ve besi yemi bıraktı.

At Yaylası'nda kar yağışının ardından kar kalınlığı 15 santimetreye ulaştı. Bu durum, yiyecek bulmakta zorlanan yılkı atlarını olumsuz etkiledi.

Kayaklı koşu yarışmasında 48 sporcu dereceye girdi Kayaklı koşu yarışmasında 48 sporcu dereceye girdi

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ile Bolu İl Jandarma Komutanlığı bünyesindeki Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığı’na bağlı Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) ekibi, yılkı atlarına destek olmak için harekete geçti.

Ekipler, kent merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta bulunan At Yaylası'na sabah saatlerinde giderek, yılkı atlarının gün içerisinde uğradığı noktalara saman balyaları ve yem dolu çuvallar bıraktı.

Yılkı atlarının karla mücadelede desteğe ihtiyacı olduğunu belirten Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü yetkilileri, kış aylarında yiyecek bulmakta zorlanan yılkı atlarına sık sık yem bırakılacağını kaydetti.

Editör: GÜNCEL53 - Haber Merkezi