Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, Kütahya Belediyesi tarafından 30 Ağustos Mahallesi’nde yürütülen sıcak asfalt serim çalışmalarını inceledi. Başkanı Işık, “Bu yılki iş planımızdaki tüm işlerimizi bitirmek için arkadaşlarımız canla başla çalışıyor. Gecenin bu saatinde şehrimiz için hemşehrilerimiz için fedakârca çalışan tüm arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Baraja düşen köpek itfaiye erlerince kurtarıldı Baraja düşen köpek itfaiye erlerince kurtarıldı

Şehirde 450 kilometrelik yol ağının yaklaşık 380 kilometrelik kısmını tamamen asfaltlayarak yenileyen Kütahya Belediyesi, mahallelerin ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarına gece gündüz devam ediyor.

30 Ağustos Mahallesinde yürütülen sıcak asfalt serim çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, “30 Ağustos Mahallemizde saat 23.00 itibariyle sıcak asfalt uygulama işimiz devam ediyor. Sezonun müsait olduğu dönem içerisinde planladığımız işlerimizi bitirmek için müteahhite ihale ettiğimiz yaklaşık 60 bin tonluk asfaltımız serim işlemleri devam ediyor. Bilindiği gibi Zafertepe ve Germiyan Kampüsü kavşaklarının Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından ihaleyle yapılması sonucu oraya asfalt desteği vermek durumunda kaldık. 60 bin tonluk asfalt desteğimize karşılık kendi işlerimizin aksamaması için hizmet alımı yoluyla planladığımız işlerimiz devam ediyor. Şu anda 30 Ağustos Mahallemizin yıllarca beklediği bu hizmeti yerine getiriyoruz. Mahallelerimize vermiş olduğumuz bu yılki iş planımızdaki tüm işlerimizi bitirmek için arkadaşlarımız canla başla çalışıyor. Arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Gecenin bu saatinde şehrimiz için hemşehrilerimiz için fedakârca çalışan tüm arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hayırlı ve uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.