Haber: Arzu ERBAŞ

Yapımı devam eden Çamlıhemşin Millet Bahçesi çalışması ile ilgili yapılan eleştiriler Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu cevap verdi. Haşimoğlu “Millet bahçesi adı altında yapılan Konaklar Mesire alanı atıl olarak üç beş kızıl ağacın olduğu yer. Belediyemiz bu alanı Orman Müdürlüğü’nden 20 yıllığına kiralamış.

Projesi Tabiat Kurulundan onaylanmıştır. Finans temin edildikçe imalatı yapılmaktadır. Uygun arazisi olmayan dar bir vadiye konumlanan Çamlıhemşin ilçesinin zaruri ihtiyacı olan bir sosyal alan olarak içinde çocuk oyun alanları, voleybol, hentbol gibi gençlerin vakit geçireceği semt sahası, aileler çocukları oynarken eğlenirken oturup dinlenebilecekleri kamelyalar, tuvalet, aile çay bahçesi gibi sosyal faaliyetleri içeren bir yer olacak.

Fırtına Vadisinin simgesi olan ahşap yaya köprüsü ile kültürel sosyal bir alan olacak. Sanki on katlı otel yapıyoruz da ranta açmışız. Çok üzülüyorum, bana gelip ‘Başkan çocuklarımızı parka Ardeşen’e Fındıklı’ya mı götüreyim’ diyen hemşerilerimin sesi çıkmıyor.  Çamlıhemşin’e yazık oluyor” dedi.

Editör: Arzu ERBAŞ