Bayern Münih, Bundesliga'nın 13. haftasında Union Berlin'i 1-0 mağlup etti. Maçın 74. dakikasında yaşanan olay ise futbol dünyasında büyük yankı uyandırdı.

Maçın 74. dakikasında, taç atışı için topu almak isteyen Sane, Bjelica tarafından engellendi. İkili arasında yaşanan tartışmanın ardından Bjelica, Sane'ye tokat attı.

Olayın ardından iki takım oyuncularının da dahil olduğu bir arbede yaşandı. Hakem Frank Willenborg, Bjelica'yı kırmızı kartla oyundan ihraç etti. Sane de sarı kartla cezalandırıldı.

Emre Belözoğlu: “Takımım maçın başından sonuna kadar mükemmel bir oyun oynadı” Emre Belözoğlu: “Takımım maçın başından sonuna kadar mükemmel bir oyun oynadı”

Bjelica, maçtan sonra yaptığı açıklamada, Sane'nin kendisini ittiğini ve bu nedenle tepki verdiğini söyledi. Ancak Sane'den özür dilemedi.

Bayern Münih Teknik Direktörü Thomas Tuchel ise olayla ilgili olarak, "Bu hiç iyi değil. Onu savunmak zor. Ama bu konuda bir şey söylemek istemiyorum. Yangına körükle gitmeye ihtiyacım yok" dedi.

Bjelica'nın davranışı, futbol dünyasında büyük tepkilere neden oldu. Birçok kişi, Bjelica'nın profesyonel bir teknik direktör olarak kabul edilemeyeceğini söyledi.

Union Berlin, Bjelica'nın davranışı nedeniyle UEFA'dan ceza alabilir.

Editör: GÜNCEL53 - Haber Merkezi