Batman Üniversitesinde, temel değerlerin kazanılması amacıyla "İslam Ahlakı Din Kardeşliği" konferansı düzenlendi.

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, Türk-İslam dünyasının saygı değer isimlerinden biri olan Prof. Dr. Cevat Akşit’i ağırlamaktan büyük bir onur duyduklarını belirterek, dini ve temel değerleri öğrencilere aktarmak ve yaşamlarına rehber olması açısından bu serilerin devamını gerçekleştireceklerini söyledi.

Öğrencilerinin kişisel gelişimlerinin ve akademik ilerlemelerinin yanında temel değerlerin kazanılmasında onlara rehberlik etmek amacıyla birçok akademisyenin ağırlandığı konferansta konuşan emekli akademisyen Prof. Dr. Cevat Akşit’in gençlerin ehli sünnet itikadından ayrılmaması gerektiğini vurguladı.

Konuşmasında insan hayatının önemli bir merhalesi olan gençlik dönemi hakkında öğrencilere kendi hayatından da örnekler sunarak tavsiyelerde bulunan Akşit, salona gelen konuklarla hatıra fotoğrafı çekti. Ev sahipliğinden dolayı Rektör Demir’e teşekkür etti.

Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen programa, Batman Valisi Ekrem Canalp ve eşi Dr. Ayten Canalp, dekan yardımcıları, üniversite yöneticileri, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: iha