Musluklardan daha sağlıklı ve kaliteli su akmasını sağlamak amacıyla Bayburt Belediyesi tarafından yapımına başlanan ve şehrin 'Kızıl Elma' projesi olan Su Arıtma Tesisinde çalışmalar aralıksız devam ediyor.

Ekiplerin hummalı çalışmalarını yerinde inceleyen Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci ve Başkan Yardımcısı Süreyya Türkmenli, çalışmalar hakkında ekiplerden bilgiler aldı.

Bayburt’un en büyük sorunlarından biri olan şehir şebekesi içme suyunun sertlik oranındaki probleminin çözülmesi için aralıksız süren çalışmaların bir an önce bitmesi için ekiplere talimat veren Başkan Pekmezci, tesisin tamamlanmasıyla birlikte, evlerin musluklarından akan suyun, pet şişelerde satılan su kalitesinde olacağını, Bayburt’un kronikleşen sorunlarından birini daha çözüme kavuşturacaklarını bildirdi.
Çalışmaları titizlikle sürdüren ekiplere kolaylıklar dileyen Başkan Pekmezci, yapımı devam eden Taş Köprü inşaat sahasındaki çalışmaları incelemek üzere alandan ayrıldı.

Başkan Pekmezci İstanbul’da ki Bayburtlularla Bir Araya Geldi Başkan Pekmezci İstanbul’da ki Bayburtlularla Bir Araya Geldi

Kaynak: İHA