Çayeli Belediyesinin en büyük giderleri arasında yer alan çöp boşaltım hizmeti için çevreci bir çözüm arayan Çayeli Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi çalışmalara başladı. Seçim vaatleri arasında yer alan ‘Sıfır Atık’ için kolları sıvayan Başkan Çiftçi, Madenli Belediye Başkanı Mustafa Çalışkan ile beraber Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının Kızılcahamam Belediyesinde uyguladığı "Sıfır Atık" proje tesisini inceledi.

Çayeli Belediyesi ilçeden toplanan çöpü bertaraf etmek için yılda 12 milyon TL harcama yapıyor. Bu gideri sıfıra indirmek için çalışma başlatan ve  Çevre ve Şehircilik Bakanlığına proje sunan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi çöpün ayrıştırılması ile çöp giderini ortadan kaldıracak. Şu anda toplanan çöpleri Trabzon’daki tesiste ayda 1 milyon TL harcayarak bertaraf etmek zorunda kalan Çayeli Belediyesi ekonomik değerleri olan kağıt, cam, demir, plastik gibi maddeleri ayırıp satarak çöp atığını sıfırlayacak.

Mutfaklardan çıkan gübre olabilecek evsel atıkları da kompost makinesinde gübreye dönüştürüp belediyeye ait seralarda kullanarak yıllık 12 milyonluk çöp maliyetinden belediye kurtarılmış olacak.

Rize'de Bariyerlere Çarparak Devrilen Otomobilin Sürücüsü Yaralandı Rize'de Bariyerlere Çarparak Devrilen Otomobilin Sürücüsü Yaralandı

Başkan Çiftçi Seçim Vaatlerine O Proje Ile Başlıyor2

Editör: Arzu ERBAŞ