Rize Ziraat Odası Başkanı Bünyamin Arslan, Alan Bazlı destek sisteminden bundan sonraki süreçte Çay üreticilerinin de faydalanacağını belirterek mülkiyet ve mirasçılık sorunları nedeni ile desteklerden faydalanamayan Çay üreticilerinin artık mazot, gübre ve toprak analizi gibi desteklerinden faydalanacağını kaydetti.

Rize Ziraat Odası Başkanı Bünyamin Arslan

Rize Ziraat Odası Başkanı Bünyamin Arslan'ın açıklamaları;

Her platformda dile getirdiğimiz Alan Bazlı destek sisteminden bundan sonraki süreçte Çay üreticilerimizde faydalanacak. Dolayısıyla, mülkiyet ve mirasçılık sorunları nedeni ile desteklerden faydalanamayan Çay üreticilerimizde mazot, gübre ve toprak analizlerinden faydalanmış olacak.

Öte yandan; Yönetmeliğe göre, taahhütnameye konu araziler, üretim yılına ait uydu görüntüleriyle ya da tespit komisyonları tarafından yerinde kontrol edilecek.

Tarımsal faaliyet yapılan ancak mülkiyet ve mirasçılık sorunu nedeniyle kayıt yapılamayan alanlar “Taahhütname” belgesi ile kayıt altına alınabilecek.

Böylece mülkiyet ve mirasçılık sorunları sebebiyle desteklerden faydalanamayan üreticiler de tarımsal desteklerden yararlanabilecek.

Ardeşen'de Dalgıç Ekipleri Denizaltında Kaybolan Kadından Bir İz Bulmaya Çalışıyor Ardeşen'de Dalgıç Ekipleri Denizaltında Kaybolan Kadından Bir İz Bulmaya Çalışıyor