DÜZCE (İHA) – Düzce Üniversitesi; Çerkez Dili ve Kültürü Günleri Etkinliğinin 10. Yıl Kutlaması programı çerçevesinde, Adige Devlet Üniversitesi’yle akademik iş birliği protokolü imzaladı.

İşçilere 1 Mayıs sürprizi: Hayatlarında ilk kez rafting heyecanı yaşadılar İşçilere 1 Mayıs sürprizi: Hayatlarında ilk kez rafting heyecanı yaşadılar

Her iki üniversite arasında akademik, kültürel ve sosyal iş birliği sağlamak ve karşılıklı anlayışı güçlendirmek amacıyla düzenlenen protokolü Düzce Üniversitesi adına Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir imzalarken, Adige Devlet Üniversitesi adına ise konuk Rektör Prof. Dr. Davud Mamiy imzaladı. Protokol; akademik ve idari personel hareketliliği, öğrenci değişimi, öğrenci yerleştirme ve tez araştırması alanlarında iş birliğini güçlendirme, ortak araştırma projeleri yürütme, ders verme, sempozyum, kongre, konferans gibi sosyal, kültürel ve bilimsel toplantılar düzenleme, akademik danışma ve materyal değişimi, yüksek lisans ve doktora programlarında ders veren akademik personelin hareketliliğini ve lisansüstü öğrenci değişimini teşvik etme gibi daha birçok alandaki iş birliği çalışmalarını kapsıyor.

Kaynak: iha