Yaş çay fiyatı ile birlikte açıklanan destekleme ücretine bu yıl zam yapılması bekleniyor. Son olarak 2022 yılında yapılan artışla, 6 lira 70 kuruş olarak açıklanan çay fiyatı ile birlikte kilogramda 13 kuruş olan destekleme fiyatı yüzde 130'un üzerinde artışla 30 kuruşa çıkarılmıştı. Yaşanan enflasyon nedeniyle artık destekleme ücretinin, üreticinin ihtiyacına cevap veremez duruma gelmesi dolayısıyla üreticiler zam beklentisine girdi.

Efor Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akkuş sektörün destekleme ücretine zam beklentisini dile getirerek “Biz artık 30 kuruşluk destekleme ücretinin artırılmasını istiyoruz. Eskiden destekleme ücretleri gübreyi karşılayabilir durumdaydı. Yaş çay fiyatına enflasyona göre fiyat verilirken desteklemeler düşük kaldı. Bu rakam enflasyon karşısında ezildi. Çay fiyatları açıklanırken inşallah çay destekleme fiyatlarına gerekli artış yapılır” dedi.

Rize'ye Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Getireceği Değerlendirilen Şahıslar Yakalandı Rize'ye Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Getireceği Değerlendirilen Şahıslar Yakalandı

“30 Kuruş Destekleme Ücreti Enflasyona Ezildi”

Editör: Arzu ERBAŞ