Yazı Detayı
15 Haziran 2019 - Cumartesi 00:43
 
Rizespor’un Gündemi Çok Fazla
Alihan TELATAR
guncelrize@gmail.com
 
 

Rizespor’un birinci gündem maddesi Vedat Muriç. Muriç ile yatıp Muriç ile kalkıyoruz.  Papatya falı açılıyor. Gitsin mi? Kalsın mı?. Satılsın mı? Satılmasın mı?. Kim alacak, kaç paraya alacak? Elbet biri alacak. Kosovalı golcü gidici. Zaten gitmek istiyor Galatasaray’a.  Transfer borsası her geçen gün artan Muriç’e Toulouse 2.5 milyon Euro resmi teklif yaparken Galatasaray ve Fenerbahçe’nin sözlü teklifleri 3-3.5 milyon Euro dolayında tur atıyor. Bir talipli de Başakşehir. Okan Buruk’ da golcüsünü transfer etmek istiyor.  Rizespor kalmasını istediği Muriç için acele etmiyor. Başkan Hasan Kartal kulübün menfaatleri doğrultusunda iyi bir rakama Muriç’i satar. Rizespor’un istediğini veren Muriç’i alır. Parayı veren düdüğü çalacak.

 

Rizespor denince hep Vedat Muriç konusu konuşuluyor. Bir süre daha konuşulmaya devam edecek. Ama bir an öncede ne olacaksa olsun. Çünkü Rizespor’un çok daha ciddi sorunları var. Yeni bir takım kurulacak. Kaynak sağlanacak. Başkan Kartal, Muriç konusunu bir an önce gündemden çıkartmalı. Gündemi yapacağı transferler olmalı.

 

 

 

Rizespor geride kalan sezonun ikinci yarısında tarihinin en iyi dönemlerinden birini geçirdi. Çok iyi sonuçlar aldı. Üstelik ilk devreyi 12. Puanla son sırada tamamlayıp tüm spor kamu oyunun küme düşer demesine rağmen. İkinci devrede müthiş bir başarı gösterdi. Bu başarının ve çıkışın elbette baş mimarı Başkan Hasan Kartal. Kartal inancını hiçbir zaman kaybetmedi. Taraftara ve Camiaya hep umut dolu mesajlar verip karşılığını aldı. Şansını gösterdi. Aynı şekilde yönetim, teknik direktör Okan Buruk ve Yılmaz Bal önemli icraatlar yaptılar. Özellikle de devre arasında yapılan transferler ile hedefi 12’ den vurdular.

 

Şimdi bir çok oyuncunun alınmasıyla yeni bir takım kurulacak. Geçen sezon kiralık olarak alınan oyuncular gitti. Rizespor kiralık oyuncularından özellikle Azubike’i yeniden almak istiyor ama işi kolay değil. Nijeryalı oyuncunun bonservis ücreti 2 milyon Euro dolayında. Ayrıca Hem Türkiye’ den hem de yurt dışından çok ciddi taliplileri de var. Awaziem ve Morozıuk’unda transferleri zor görünüyor.  Tüm bunların bilincinde olan Rizespor’ da transfer çalışmaları tam gaz devam ediyor. İstanbul da kurulan transfer karargâhında Yeni teknik direktör İsmail Kartal, ekibiyle birlikte dur durak demeden çalışıyor. Nasıl çalıştığını neler yapacağını göreceğiz. Kartal’ın işi oldukça zor. Beklentiler çok fazla. Başkan inandı soyadı adaşı Kartal’ı göreve getirdi. İsmail Kartal’ da inanlara ve beklentilere en iyi şekilde karşılık vermek zorunda. Geçen sezonun devre arasında yapılan nokta transferlerde Yılmaz Bal, Okan Buruk ile birlikte çok iyi işlere imza attılar. Bu yüzden Rizespor taraftarın ve camianın Bal’a olan güveni ve inancı çok fazla. Bal, yaptığı transferlerde olduğu gibi gönderilen isimler ile de kulübe ekonomik olarak büyük katkılar sağlattı. Tüm bununlar çıtanın daha da yükselmesine neden oldu. Şimdi çok daha iyi transferlerin yapılması bekleniyor.  İsmail Kartal, İstanbul’ da çalışıyor ama henüz ses seda yok. Derin bir sessizlik var. Bize gelen haberlerde transferde Kartal ile Bal arasında fikir ve düşünce ayrılıkları var.  Fikirler ve düşünceler örtüşür ve iyi transferler bir an önce yapılır.

 

 

 

İsmail Kartal’ın yapacağı transferlerle birlikte Rizespor’da nasıl bir performans ortaya koyacağını bende büyük bir merak ile birlikte sabırsızlıkla bekliyorum.  Geçen sezonun ikinci yarısında Rizespor çok başarılı oldu. Oynadığı her maçta topa hakim, çabuk düşünen, çok pas yapan ve top rakibe geçtiği anda da topu geriye kazanma konusunda çok başarılı olan Rizespor’da yine aynı beklentiler var.  İsmail Kartal’ da bu beklenti ve kendisinin de çizdiği hedefler doğrultusunda doğru planlamayı çok iyi yapmalı. Skor kadar oyun olarak da taraftarı tatmin edecek işlere imza atmak zorunda.  İsmail Kartal doğru bir seçim ama futbolun tek gerçeği skor tabelasıdır. Skor tabelan iyi giderse her şey de iyi gider. Gerisi hikaye ve teferruat.  İsmail Kartal,  Rizespor ile anlaştığı günden itibaren çalışıyor. Kendisini bir çok kez aramama rağmen yanıt alamadım. Rize’ deki gazeteci arkadaşlarımda aradı onlara da yanıt vermedi. Basın sözcüsü Hasan Bakır ile Rize’ deki gazetecilere mesaj gönderdi. “Transfer çalışmaları devam ediyor. Yoğun bir süreç yaşanıyor. Çok sayıda telefon geliyor. Kayıtlı olmayan numaralara bakamıyorum. Basın mensubu arkadaşlar arayıp cevap alamıyorlarsa kusura bakmasınlar. Biraz sabredelim inşallah güzel haberler vereceğiz” Bizim telefonlarımıza yanıt vermeyen İsmail Kartal’ın vereceği güzel haberleri sabırla bekliyoruz. Ancak, bizim telefonlara yanıt vermeyen İsmail hoca, İstanbul’ da ki meslektaşlarımıza yanıt veriyor. Onlarla konuşuyor.  Özelliklede Fenerbahçe li gazetecilerle.

 

Rizespor’un minik kalpler projesi müthiş oldu. Takımın sahada gösterdiği başarı kadar. Minik yüreklere Rizespor sevgisi aşılandı. O minik yüreklere verilen formalar her yerde geziyor. Bu projenin mimarları olan Serkan Karavin ve Sedat Abanoz çok çalıştılar. Gitmedik yer bırakmadılar. Minik yüreklere dokunarak yeşil-mavi iz bıraktılar. Rizespor sevgisi aşıladılar. Karavin ve Abanoz’u kocaman yüreklerimizle tebrik ediyorum. Projenin devamı daha da büyüyerek gelecek. Serkan Karavin ve Sedat Abanoz. Yaptığınız ve yapacaklarınız için Teşekkür ederiz.

 
Etiketler: Rizespor’un, Gündemi, Çok, Fazla,
Yorumlar
Haber Yazılımı