Sabit Site Solu (160x600)
Yazı Detayı
07 Ekim 2019 - Pazartesi 15:52
 
Beyler Rize Halkıyla Oynamayın
Alihan TELATAR
guncelrize@gmail.com
 
 

Çaykur Rizespor, Gazişehir ve Başakşehir’ den sonra Trabzonspor’ da kaybetti. Üst üste alınan bu yenilgiler öncelikle İsmail Kartal’a yazdı ve taşlar yerinden oynattı.  Yeşil-mavililer rakibi karşısında özellikle ilk yarıda iyi oynayıp iyi mücadele etti.  Öne geçti farkı artıracak bir çok gol pozisyonu bulmasına rağmen final vuruşlarını yapamadı.  Yapmamasının nedeni de şansızlıktan daha çok yetenek. Sonuca gidecek yetenekli oyuncun yoksa rakip sana cezayı keser ve sende sonucuna katlanırsın.  Korkunun hiçbir zaman ecele faydası olmaz. İsmail hocam rakibinden korkup adına taktik deyip takımını geri yaslarsan ve yanlış oyuncu değişiklikleri de yaparsan kaybedersin. İsmail hoca ritmini kaybetmeye başladı. İstediğini yapamayınca çözüm üretmekte zorlandı. Maçı kendi kafasında oynadı ve kaybetti.  Şimdi kendini sorgulamalı. Çok ciddi anlamda sorgulamalısın. Üst düzeyde hatalar yanlışlar yapıyorsun.  Her yenilgi sonrası mazeret değil çözüm üret. Yanına kullanma kılavuzu al.  Her şeyi duman ediyorsun. Kendine göre mazeretlerinle de inandırıcılığını kaybediyorsun. Takımda büyük sorunlar var. Hep mazeret üretip sonra da bu işleri ben yaparım zihniyetiyle bu sorunlar çözülmez. Daha önce beni neden oyundan çıkartıyorsun diye sana sitem eden Boldrin’i Trabzonspor maçında oyundan alınca uzattığın elini itiyor. Ama söylediğin gibi sen kin tutmazsın. Hiçbir takım sürprizler, buluşlar ve mucizelerle bir yere gelmemiştir. İsmail hocam, lütfen kendi öz eleştirini artık çok iyi yap.  Takımı içinde bulunduğu durumdan çıkar.  Futbolcu kardeşlerim sizlerde kendinize gelin. Giydiğiniz formanın temsil ettiğiniz camianın büyüklüğünü iyi bilin. Başkan Hasan Kartal, Trabzonspor galibiyetini 100 bin TL pirim vermişti.  Tabi bu arada takımın bu gidişi karşısında Başkan Kartal’ın da neşteri vurup radikal önlemler alması şart. Yönetimde birilerini mutlu edeceğiz diye profesyonelce çalışanların akredite kartını iptal ederek basit işlerle uğraşmayın.  Fantezi yapmayın.  

 

Güvenlik Görevlileri Amigoluk Yaptı 

Şimdi gelelim Rizespor Trabzonspor maçından önce ve sonra yapılanlara.  Komşumuzun siyasileri ve önde gelen kanaat önderleri maçtan önce sanki Rize’ de çok olumsuz şeyler olacakmış gibi müthiş bir algı operasyonu yaptılar. Bir çok kişiyi aradılar. İstediklerini yaparak başarılı oldular. Şimdi de bunun keyfini yaşıyorlardır.  Çünkü kazandılar.  

 

Ben öncelikle Rizespor taraftarını tebrik edip ayakta alkışlıyorum. Hiç küfür etmediler. Hiçbir olumsuzluğa izin vermediler. Ama komşu takımın taraftarı tam tersini yaptı. 90 dakika küfür etti. Rize stadında. Peki maçtan sonra ne oldu. Görevli olan güvenlik görevlileri Trabzonspor taraftarının önüne gidip bordo-mavi diye tezahürat yaptılar.  Göztepe maçında güvenlik görevlisi sayısı az olduğu için Rize Emniyet Müdürlüğü Rizespor’u savcılığa vermişti. Savcılıkta güvenlik sağlanamadığı için 7 bin TL ceza yazıp 300 güvenlik görevlisi bulunmasını şart koşmuştu.  Bununla da başta Trabzon olmak üzere çevre illerden güvenlik görevlileri gelip görev yaptı. Dışarıdan gelen güvenlik görevlileri görevlerini unutup sahanın içinde Trabzonspor taraftarının önüne gelip Bordo-mavi tezahüratı ile amigoluk yaptılar. Horon oynuyorlar. Arkaların dada Polis güçleri var. Rize Emniyet müdürü Nurettin Gökduman, bu durumu seyretti.  Güvenlik görevlilerine siz ne yapıyorsunuz diyen kimse olmadı. Geçen sezon oynana maçta yaşananlar unutulmuş. Olmadı beyler bu hiç olmadı. Bu arada Trabzon Emniyet müdürlüğü Twitt atarak . Rizespor Trabzonspor arasında oynanan futbol müsabakasını kazanan Trabzonspor’u tebrik etti. 

 

Ben Rize valisi Kemal Ceber’in Rizespor’a olan ilgisini ve sevgisini çok iyi biliyorum. Ceber’in görevlerini unutarak amigoluk yapan bu güvenlik görevlileri için gereken işlemi yapıp bunu da kamuoyuyla paylaşmasını rica ediyorum. Aynı şekilde Rize milletvekilleri Hayati Yazıcı, Muhammet Avcı ve eski spor bakanı Osman Aşkın Bak. Sizlerde lütfen gereğini yapın. Rize halkıyla kimse oynamasın.   

 

 
Etiketler: Beyler, Rize, Halkıyla, Oynamayın, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı