Haber Detayı
08 Eylül 2019 - Pazar 13:52
 
Yöneticiler Kulüp Borçlarından Şahsen Sorumlu Olmalı
Bu Güne Kadar Takımlarda Görev Almış İnsanların Har Vurup Harman Savurmaları Nedeni İle Kulüplerin Borç İçinde Olduğunu Belirten Çaykur Rizespor Kulüp Başkanı Hasan Kartal; Tüzüklere Yöneticilerin Borçlardan Şahsen Sorumlu Olmalarına Dair Madde Eklenmesi Gerektiğini Belirtti.
SPOR HABERLERİ Haberi
Yöneticiler Kulüp Borçlarından Şahsen Sorumlu Olmalı

Türkiye'de kulüplerin ciddi finansal zorluklar içerisinde olduklarını belirten Çaykur Rizespor Başkanı Hasan Kartal bunun nedeni olarak geçmiş yöneticilerin hatalı stratejileri olduğunu belirtti.

 

Kartal açıklamlarında ;  “Bu güne kadar takımlarda görev almış insanlar har vurup harman savurarak transferler yapmışlar. Şimdi kulüpler boğazına kadar borç içindeler. Bizde göreve geldiğimizde 200 milyon kadar borcumuz vardı. Bu borcu bir yılda 80 milyona kadar düşürdük. 1-2 yıl içinde borcumuzu kesmek istiyoruz. Benim kafamda olan, Etimesgutspor'da tüzüğe koymuş olduğum 'yöneticiler borçlardan sorumlu olacak' maddesini Rizespor'a da koymak. Bu benim büyük idealim. Çünkü onu koyarsam Rizespor hiçbir zaman küme düşmez. Etimesgut'ta yüzde 60 başkan, yüzde 40 yöneticiler borçtan sorumlu, bunu Rizespor'a da koymak istiyorum" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: (İG) - İlyas GÜR Editör: Zeynep Yazıcı
Etiketler: Yöneticiler, Kulüp, Borçlarından, Şahsen, Sorumlu, Olmalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı