Haber Detayı
10 Ağustos 2019 - Cumartesi 18:55
 
Vali Kemal Çeber, Kurban Bayramı Mesajı
Rize Valisi Kemal Çeber; Kurban Bayramı Münasebetiyle Bir Mesaj Yayınladı
TEBRİK-KUTLAMA-ZİYARET Haberi
Vali Kemal Çeber, Kurban Bayramı Mesajı

Rize Valisi Kemal Çeber Mesajında Şu İfadelere Yer Verdi;

 

''Dostluğun, yardımlaşma ruhunun, birlik ve beraberlik anlayışının en ileri düzeye vardığı bir Kurban Bayramına daha ulaşmanın mutluluğunu ve sevincini hep birlikte yaşıyoruz.

 

Sevgi, kardeşlik, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının tazelenmesine vesile olan bayramlar, geçmiş ile gelecek arasında güçlü bir bağdır. Milli ve dini değerlerin, gelenek ve göreneklerin günden güne unutulduğu günümüzde, bayramlar sayesinde insanlar arasındaki yardımlaşma ve dayanışma duyguları kuvvetlenmekte, birlik ve beraberlik şuuru güçlenmektedir.

 

Bu kutsal günleri fırsat bilerek, tarih boyunca olduğu gibi bizleri bir arada tutan milli ve manevi değerleri yaşatmak, birlik ve beraberliğimizi korumak, huzur ve barış ortamını sürdürmek ve kardeşlik duygularımızı geliştirmek için daha çok çaba göstermeliyiz.

 

Bayram sevincimizin acıya dönüşmemesi, üzücü haberlerin yürekleri yakmaması için vatandaşlarımıza trafikte daha dikkatli olmalarını, kurallara uymalarını özellikle hatırlatmak istiyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Kurban Bayramının tüm insanlığa, huzur, sağlık, mutluluk getirmesini diler, Rizeli hemşerilerimin, Rize’de görev yapmakta olan kamu ve özel sektör çalışanlarının, kolluk görevlilerimizin ve basın mensuplarının Kurban Bayramlarını en içten duygularımla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.''

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: Vali, Kemal, Çeber,, Kurban, Bayramı, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı