Haber Detayı
13 Kasım 2019 - Çarşamba 21:18
 
Vali Çeber; Rize Limanımızın Lojistik Üst Olarak Kullanılmasını İstiyoruz
Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şaban Turgut, yönetim kurulu üyeleri, Genel Sekreter İdris Çevik ve Arhavi İhracatçılar Birliği Başkanı Atıf Ersin ile birlikte Vali Kemal Çeber’ i makamında ziyaret etti.
Rize Haberleri Haberi
Vali Çeber; Rize Limanımızın Lojistik Üst Olarak Kullanılmasını İstiyoruz

Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Başkan Yardımcısı Şaban Turgut ve yönetim kurulu üyeleri, Rize ihracatına yönelik faaliyetler ve istatistikler hakkında Vali Kemal Çeber’e bilgi verdiler.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çeber, Rize’nin bölge ve ülke ekonomisinde ihracat bakımından önemli katkılar sunduğunu belirterek, “Rize’de üretilen madencilik ürünleri ihracatının, Doğu Karadeniz Bölgesinde ihracatın geçen yıla göre 10 artmasına etkisi olmuştur. Rize’de ihracatın arttırılması için lojistik imkânların değerlendirilmesini, Rize Limanımızın daha çok çalışmasını ve lojistik üst olarak kullanılmasını istiyoruz. İlimizin ekonomisinin gelişmesinde  Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği’nin yürüttüğü çalışmaların rolü büyük. Bölge ve ülke ekonomisine önemli katkılar sunan şehrimizin ihracat gerçekleştiren iller arasındaki sıralamasını, üst sıralara yükseltmeyi hedefliyoruz. Rize’de İhracatın artırılmasına yönelik faaliyetlerin geliştirilmesi ve bu konuda karşılaşılan sorunların çözüme kavuşturulması açısından emek veren Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliğimize teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Ziyarette Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Başkan Yardımcısı Şaban Turgut, Vali Kemal Çeber’e gerçekleştirdikleri ziyaretin anısına plaket takdim etti.

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Yüksel Karakan
Etiketler: Vali, Çeber;, Rize, Limanımızın, Lojistik, Üst, Olarak, Kullanılmasını, İstiyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı