Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 14:51
 
Vali Çeber, Muhtarlarla Bir Araya Geldi
Rize Valisi Kemal Çeber, her ay düzenli olarak gerçekleştirilen ‘Muhtarlar Toplantısı’ kapsamında, bir grup köy muhtarı ile bir araya gelerek sorunlarını dinledi ve çözüm yolları konusunda görüş alışverişinde bulundu.
RİZE HABERLERİ Haberi
Vali Çeber, Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Rize Valiliği Toplantı Salonunda Vali Kemal Çeber, Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcısı Abdullah Şen, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı, İl Özel İdare Genel Sekreter Vekili Salih Kurtuluş ve İl Afet ve Acil Durum Müdürü Şakirk Kurk ile bir kısım daire müdürü de hazır bulundu. 


Muhtarlar tarafından dile getirilen konular, bizzat ilgili daire müdürleri ile görüşülerek karşılıklı olarak görüş alışverişinde bulunulan toplantının son bölümünde Vali Çeber, yaptığı değerlendirmede; Rize’de coğrafi yapısı ve yağış rejiminden dolayı, yapılan yatırımların büyük bir bölümünü doğayı kontrol altına almayı amaçlayan yatırımlar olduğunu söyledi. 

 

Rize’de ki yatırım maliyetlerinin çok yüksek olduğuna ve kamuya ait kaynakların da belli olduğuna vurgu yapan Vali Çeber, “Bize düşen görev, bu zor coğrafyada kaynaklarımızı en efektif şekilde kullanmaktır. Bunu ben tek başıma başaramam. Benim tek başıma yapabileceklerim belli. Bu yüzden bunu hep beraber çalışarak başaracağız. Memnuniyetle ifade etmek isterim ki şuana kadar Rize’de yaptığım incelemeler esnasında alanlarına çok hakım muhtarlarımızın varlığını ve konularıyla yakından ilgili daire müdürlerimizin mevcudiyetini gözlemledim. İşte bu ekiple hep beraber, omuz omuza vererek işlerimizi takip edecek ve yatırımların en kısa sürede tamamlanarak halkımızın hizmetine sunmanın gayreti içinde olacağız” dedi.

Kaynak: (-) - Rize Valiliği Editör: Admin
Etiketler: Vali, Çeber,, Muhtarlarla, Bir, Araya, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı