Sabit Site Solu (160x600)
Haber Detayı
02 Mart 2021 - Salı 17:57
 
Vali Çeber İle Belediye Başkanı Metin, Belediye Blokları Alanında İncelemede Bulundu
Rize Valisi Kemal Çeber ve Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, kent merkezinde yapılacak kentsel dönüşüm alanında incelemelerde bulundu.
Rize Haberleri Haberi
Vali Çeber İle Belediye Başkanı Metin, Belediye Blokları Alanında İncelemede Bulundu

Rize Valisi Kemal Çeber ve Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yakın bir zamanda yıkımına başlanacak olan Belediye Blokları alanında incelemede bulundu.

 

Belediye bloklarında yer alan iş yerlerinin tahliyeleri bir yandan devam ederken diğer yandan inşaat alanının zemin taşları, elektrik aydınlatma ve bitki alanlarının söküm işlemleri Rize Belediyesi ekiplerince devam ediyor. Kullanılır durumda olan malzemeler şehrin başka bölgelerinde değerlendirilmek üzere depolanıyor.

 

Alanda incelemelerde bulunan Rize Valisi Kemal Çeber ve Belediye Başkanı Rahmi Metin, tahliye çalışmalarını yürüten vatandaşlarla bir süre sohbette bulundular. Her hangi bir sorun yaşanmaması durumunda Belediye Bloklarının yıkımına belirlenen program dahilinde başlanması bekleniyor.

 

İnceleme programına Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Serkan Savaş, Belediye Başkan Yardımcıları ve diğer ilgililer de katıldı.

 

Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: Hamdiye Köse
Etiketler: Vali, Çeber, İle, Belediye, Başkanı, Metin,, Belediye, Blokları, Alanında, İncelemede, Bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı