Haber Detayı
10 Kasım 2019 - Pazar 12:41
 
Vali Çeber'den 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı
Rize Valisi Kema Çeber; Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Ebediyete İntikalinin 81. Yıl Dönümü Münasebeti İle Bir Mesaj Yayımladı.
Tebrik-Kutlama-Ziyaret Haberi
Vali Çeber'den 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Mesajı

Vali Çeber Yayınlamış Olduğu Mesajda;
 
 
''Birinci Cihan Harbi’nin yükünü çekmiş bir ülkeden yeni bir Cumhuriyet kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete irtihalinin 81. yıl dönümünde sevgi, saygı ve rahmetle yâd ediyoruz.
 
 
Gazi Mustafa Kemal’in Bandırma Vapuru’ yla çıktığı tarihi yolculuk, destansı bir mücadeleye dönüşmüş ve cumhuriyetle taçlanmıştır. Şanlı istiklal mücadelemizin muzaffer komutanı Atatürk, Birinci Dünya Savaşı sonrasında ülkemizi kendi aralarında paylaşan sömürgeci devletlere karşı, askeri dehası ve kararlı duruşuyla başarılı bir komutan, üstün bir lider olduğunu göstermiştir.Atamızın adı muzaffer komutan olarak dünya tarihine kaydedilmiştir.
 
 
Atatürk, savaş meydanlarında kazanılan zaferleri kalıcı kılmak için; başta eğitim olmak üzere sanayide, sosyal yaşamda ve hayatın her alanında ilerlemeyi sağlayacak inkılâplar gerçekleştirmiştir. Böylece Türk milletinin modern dünyanın sunduğu tüm imkânları kullanabilmesini sağlamıştır.
 
 
Mustafa Kemal ATATÜRK, bizlere binlerce yıllık onurlu bir geçmişten devralınmış bir devlet geleneği ve yüce insani değerlere sahip tam bağımsız, müreffeh bir gelecek amacı bırakmıştır.
 

Daima büyük bir sevgi ve saygı ile yüreğimizde yaşattığımız, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’e duyduğumuz 81 yıllık özlemimiz, bizlere cumhuriyetimizi ilelebet yaşatma ve yüceltme sorumluluğunu yüklemektedir. Bu bilinçle, tarihimizin şanlı sayfalarında büyük işler yaparak kendilerine haklı bir yer edinmiş bütün kahramanlarımızın ölümsüz ideallerine ve hatıralarına sahip çıkma zorunluluğunu kalpten hissediyoruz.
 

Atamızın, Türk Milletinin istiklaline ve istikbaline adanan 57 yıllık kısa ömrünün sona erdiği 10 Kasım’ları matem günü olmaktan ziyade, Atamızın fikirlerini, eserlerini ve fedakârlıklarını anlama günü olarak idrak ediyoruz.
 
 
Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha hürmetle, rahmetle yâd ediyorum. Atamızın ruhu şad mekânı cennet olsun.'' ifadelerine yer verdi.
Kaynak: (GRG) - Güncel Rize Gazetesi Editör: H. Tuğba Karakan
Etiketler: Vali, Çeber'den, 10, Kasım, Atatürk’ü, Anma, Günü, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı